יום רביעי י"ז בשבט תשפ"ב 19/01/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

לאחרית שנה ולתחילת אלול

חיים טברסקי דופק 'סלח לנו' על החזה של משטרת ישראל ושר הפנים, אך טופח על השכם של . . . עצמו

חיים טברסקי (טור אישי) ל' באב תשס"ט - 20/08/2009 12:11
מתחילים הימים של חשבון הנפש, בהם כל גוף משתדל או לפחות אמור לבדוק את מה שעשה או לא עשה במהלך השנה החולפת.
במשטרת ישראל, אני בטוח, די מרוצים מעצמם. בסך הכל, בשיתוף פעולה צמוד עם פרקליטות המדינה, הם פעלו בשנת תשס"ט ללא כל דופי. תכנית העבודה של המשטרה לשנה זו פעלה, אפשר להגדיר זאת כך, כשורה.
חקירת אביגדור ליברמן נמשכה ברציפות, דבר שכבר הפך לשיגרה בעשור האחרון. גם את ה'בום' הקבוע שהם חייבים לספק במסגרת חקירה זו לעת מערכת בחירות מזדמנת, הם הובילו כמצופה מהם. גם את האוליגרך הרוסי ארקדי גיידמאק שניסה בסכלותו להידחף לאליטה הישראלית בעזרת כסף והרבה כסף, הם הצליחו להבריח מפה, כנראה לנצח.
התעללות בילדים? אלימות מגזרית? לא כאן. ביד קשה ובזרוע נטויה, במאמצים גדולים וללא שיקולי תקציב, הובילו המשטרה והפרקליטות בשנה החולפת, מערכה תקיפה לבלימת התופעות המדוברות. זה נכון שבתי המשפט לא שיתפו כל כך פעולה, כפי שקרה לדוגמא בפרשת האם הירושלמית שנחשדה בהרעבה מכוונת של בנה. גם בית משפט השלום וגם המחוזי לא נתנו יד לדרישת המשטרה להפריד את האם מילדיה, אבל לא המשטרה שלנו תרים ידיים, ממש ממש לא. בשביל זה יש בית משפט עליון, שדן ממש בימים אלו בבקשת המשטרה להפריד את האם המסוכנת כל כך מילדיה.
אז נכון שלא הכל ממש ורוד. יש מקרים בהם כשלנו. לדוגמא: יהודי יקר בשם אבי דר, שקוראי האתר זכו שלא לשמוע כלל על מעלליו, בשל הריחוק הגורף שקבעו לעצמם מנהלי המקום מכל דבר הקשור ודומה לכיעור וכיו"ב. אבי דר הזה, היה גר פעם בקרית טבעון, שם הוא ניסה לדחוף שכן אחד מהגג אל מותו, לשכן אחר הוא חבט את ראשו בברז ברזל גדול, על כמה תושבים אחרים הוא עלה עם רכבו במכוון בעת שהם צעדו על המדרכה. הוא למשל, מקרה פחות מסוכן ממקרה האם הירושלמית, ולכן משהחליט בית המשפט לשחררו ממעצר ולהותירו חופשי בציבור, לא היה צורך להמשיך ולעתור למחוזי או לעליון במטרה לשנות את ההחלטה. שלשום התברר לכולנו כי אנמיות זו עלתה בחייה של בעלת הבית שלו בירושלים – לשם עבר. אבל המשטרה, היא לא טועה חלילה. היא מגבה את החלטת בית המשפט לשחררו בשל סעיף נפשי.
                                                  * * *
שר הפנים הרב אליהו ישי, הוא צריך לעשות חשבון נפש נוקב. היות ואצל הספרדים מתחילים כבר ביום א' הקרוב באמירת הסליחות, אנו מתכבדים להמציא לכבוד השר חומר למחשבה בעת שהוא דופק על חזהו באמירת 'חטאנו לפניך רחם עלינו'.
לא לא. אני לא מתכוון למצוקת הדיור של המגזר החרדי, וגם לא לפגיעה בטבע בנחל יתלה, אני בטוח ששם עושה כבוד השר כמיטב וכמירב יכולתו על מנת להיטיב עם הציבור. אבל אלף מעשים טובים לא יכולים לכפר על עוול נוראי אחד שגורם הרב ישי למגזר רחב ומכובד.
בימים האחרונים אנו מדווחים, כי בקרב ארגוני השמאל האנרכיסטי הדואג לזכויות פליטי אפריקה ובלבד שלא ישהו בין גדרה לחדרה, שוררת מחלוקת קשה, המעיבה על המשך הפעילות ההומניטארית המיוחדת בה הם מתבלטים. השאלה המפלגת את פעילי זכויות האדם היא, האם להתנגד לפעילות יחידת 'עוז' המשטרתית החדשה הפועלת לגירוש עובדים זרים מהארץ, בשל דאגה לזכויותיהם של העובדים המסכנים וילדיהם שכבר נולדו כאן, ומבחינתם הם ישראלים לכל דבר. או שמא לתמוך בגירוש העובדים הזרים, בגין העובדה שהם תופסים את מקום עבודתם של יקיריהם הפלסטינים מישראל ומהגדה.
מצד אחד, ככל שיאזרחו יותר אפריקאים בישראל, הם יוכלו אולי להגביל באופן זמני את עליית הכח הפוליטי של הימין והחרדים, בתקווה שהרב מזור בהיינה לא יקרב אותם בסופו של יום לדת משה וישראל. אך מצד שני, זכות קיומם של ארגונים אלו, נובע ממעיין הכסף הזורם ממדינות אירופה וארגוני או"ם במטרה מוצהרת לסייע לתהליך ערביזיציה של המזרח התיכון כולו, ואם יתייבש המעיין, לא יהיו יותר רכבי שטח לחלק לראשי הארגונים, ומצלמות וידיאו לכל דורש.
אין צורך להרחיב במילים על כובד האחריות שנושא שר הפנים על כתפיו הצרות, בכך שהוא מוביל אוכלוסיות שלימות, זעירות אמנם, אך קולניות ומתוקשרות ללא הרף, לדילמה אכזרית מעין זו. וה' יסלח לו.
                                                  * * *
בעוד התקשורת החרדית כולה מלקקת את פצעיה בנסיון להבין היכן הם טעו. כאשר בגבורה ילדותית הם ניסו לשגר רמזים כאלו או אחרים בהקשר לפרשיות מסויימות שהתרחשו בעת האחרונה. הרי שאנו כאן ב'אתרוג' פטורים ב"ה מהצורך הזה.
אין כאן טפיחה על השכם או יוהרה שאינה במקומה. יש כאן בהחלט סיפוק אדיר, בסיכום חצי שנה שהאתר באויר, אנו יכולים להצהיר ברורות כי לא טעינו.
טעויות טכניות היו ויהיו בכל מקום. אבל על התוכן והערכים של האתר, אשר נקבעו מראש בידי מנהליו ועורכיו, בתוך מסגרת קשוחה של קריטריונים נוקשים ובהירים, תוך כדי ריחוק מוחלט מכל מה שקשור ומחובר אפילו ממרחק לכל סוג של מעשה או דיווח המנוגד לרצון הבורא ית"ש. אנו יכולים לומר במפורש כי זכינו לעמוד בכך, והתגובות החיוביות של קהל גולשים איכותי ההולך ומתרחב מיום ליום נותנות לנו רוח גבית המעידה כאלף עדים בצדקת דרכנו זו.
במקום סליחה, נבקש מבורא עולם, שימשיך לסייע בידינו בשליחות זו, וכפי שהיה עמנו עד כה כן יהיה עמנו מכאן ולהבא. שנזכה עוד בשנה זו לבשר לעם סגולה על בוא הגאולה.
 1. 7. דוקא על הפגיעה בנחל יתלה אני חושב שאלי ישי צריך להכות על חטא
  חיים כספי 21/08/2009 12:34
  הוא יכל למנוע את זה והרכבת היתה יכולה להמתין שנתיים נוספות.
  באשר לביקורת שאתה מותח על המשטרה, אני סבור שמקורה בזוית מבט חרדית, ולא לגמרי אובייקטיבית.
 2. 6. ל-5
  חיה 20/08/2009 22:23
  את צודקת במאה אחוז! כל יהודי חיב לפשפש במעשיו ומי יגיד על עצמו שהוא טלית שכולה תכלת?!
 3. 5. אחרית שנה
  יוטה 20/08/2009 21:36
  בכל זאת אולי תחפשו טוב טוב ותמצאו איזה חטא קל [בלי לצרף מצוות לשון הרע ורכילות שקיימתם עכשיו כאן] ואם לא תמצאו תעשו במכוון איזה חטא שלא לבקש סליחות בחינם.
 4. 4. טור משובח
  מגיב סדרתי 20/08/2009 16:06
  זהו אחד מטוריו המשובחים של חיים טברסקי.
  כל מילה - פנינה.
  ואכן, שורת ה"סליחה" שאישי ציבור צריכים לבקש לקראת ימי הרחמים, היא רשימה ארוכה. אני מקווה שתגיש לנו עוד שמות של אנשים, דוגמת אלי ישי.
 5. 3. מצטרף למחמאות
  גולש איכותי . . . 20/08/2009 15:59
  מדובר בהחלט באתר יחודי שעשה מהפכה מבחינת הגשת חדשות בצורה נקיה לגולשים הדתיים ברשת.
  תבורכו.
 6. 2. טוב מאוד שאלי ישי עושה בלאגן בשמאל
  סמבוסק 20/08/2009 15:19
  בשביל זה הוא ממש לא צריך לבקש סליחה מהקב"ה
 7. 1. אך, בשביל מה אני קוראת את זה?
  קבל עם 20/08/2009 13:09
  כל מילה פנינה, מושחלת במקומה, מושחזת כהלכה.
  לא נותר אלא להימלא הנאה ו... קנאה צרופה.
  קנאת סופרים, כמובן.
  המשיכו להביא כאן חומרים מעולים שכאלו, קנאת סופרים הינה דבר חיובי בהחלט.