יום רביעי כ"ב באב תש"פ 12/08/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בית החולים באשדוד יוצא למכרז

האוצר יפרסם היום את המכרז להקמת בית החולים באשדוד. 'רפואה וישועה' מצפה לזכות במכרז

דוד שמואלי י"ט באב תשס"ט - 09/08/2009 12:40
ועדת המכרזים הבין- משרדית להקמת בית החולים באשדוד בראשות סגן בכיר לחשב הכללי, גיל שבתאי, המורכבת מנציגי משרדי האוצר, הבריאות ומינהל מקרקעי ישראל תפרסם היום את מסמכי המכרז לתכנון, הקמה, מימון והפעלה של בית החולים באשדוד. במסגרת המכרז, הוחלט כי המדינה תעמיד מענק הקמה בגובה של 130 מיליון ש"ח, שיוענק בהתאם לאבני דרך שנקבעו מראש.
 
אסותא מרכזים רפואיים, מור המכון למידע רפואי וקריה רפואית אשדוד הן שלוש הקבוצות אשר התמודדו ועברו את שלב המיון המוקדם, הן הוזמנו להגיש את הצעותיהן לשלב הגשת ההצעות במכרז.
 
ארגון 'רפואה וישועה' של חסידות גור מיוצג על ידי קבוצת קריה רפואית אשדוד. בשיחה עם 'אתרוג' אומר ר' נחמן וידיסלבסקי, אחד מעסקני הפרויקט המדובר ומקימו של חדר המיון הקדמי העומד בשלבי פיתוח אחרונים, כי "כולנו תקווה כי קבוצת קריה רפואית אשדוד היא זו שתזכה במכרז".
 
בית החולים ייבנה על גבי קרקע בבעלות מינהל מקרקעי ישראל, על שטח של כ-70 דונם, אשר נמצא במזרח העיר אשדוד. היזם אשר ייבחר במכרז, יתחייב לבנות, לתכנן, לממן ולתפעל את בית החולים באופן אשר ישרת את צרכי הציבור ויעמוד בדרישות ובתקני משרד הבריאות.
 
בית החולים יכלול את כל המחלקות הנדרשות להפעלת בית חולים ציבורי- כללי ובכלל זה חדר מיון, טיפול נמרץ, מחלקות בתחומים שונים כמו כירורגיה, לב, יולדות, ילדים, אורטופדיה ועוד. היזם שיזכה במכרז יתחייב להקים את בית החולים ולהפעילו בתוך חמש שנים מיום קבלת אישור הקמה.
 
כמו כן, ליזם תינתן אפשרות להפעלת שירותי רפואה פרטיים בהיקף של עד 25% מכלל ההכנסות השנתיות ממכירת שירותים רפואיים של בית החולים וזאת בדומה לנהוג בבתי החולים הדסה ושערי צדק.
 
הצעות הקבוצות יבחנו על ידי וועדת המכרזים בהתאם לפרמטרים מקצועיים, פיננסיים וכלכליים שעל פיהם ייבחר היזם. המועד האחרון להגשת הצעות נקבע ל- 17 בנובמבר 2009.