יום רביעי כ"ב באב תש"פ 12/08/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מקרה מוות שני של שפעת החזירים בישראל

משרד הבריאות הודיע, כי צעירה שנפטרה בבית החולים בנהריה, מתה כתוצאה מסיבוך של שפעת מקסיקו . הצעירה, תושבת מעלות, הגיעה לבית החולים עם כמה בעיות רפואיות, מצבה הידרדר ולאחר מותה התברר כי אכן נדבקה בנגיף

משה שוורץ י"ב באב תשס"ט - 02/08/2009 20:56
משרד הבריאות הודיע, כי הצעירה ג'יהאן מוסא בת 24 ממעלות, שמתה בלילה האחרון בבית החולים בנהריה, אכן נפטרה כתוצאה מסיבוך של מחלת שפעת "מקסיקו", שבה לקתה הצעירה.

מוסא הגיעה בסוף השבוע לבית החולים, לאחר שסבלה מכמה בעיות רפואיות. הידבקותה בשפעת דירדר את מצבה הרפואי, ובדיקת דם שנערכה לה עם הגיעה לבית החולים, איששה היום את החשש, לאחר מותה, כי לקתה בשפעת.

בשבוע שעבר נפטר מסיבוך של המחלהשמעון עזרן בן ה-34 מאילת. הוא הלך לעולמו בבית החולים יוספטל באילת, אחרי שאושפז ומצבו הידרדר.
 
בישראל אובחנו עד כה למעלה מ-1,700 חולים בשפעת החזירים, ברם רק 20 הוגדרו כמקרים קשים. בין המקרים: אישה בת 50 הסובלת ממחלות כרוניות ומאושפזת ביחידת טיפול נמרץ בבית החולים מאיר בכפר סבא, ואישה בת 62 הסובלת מחלת לב ומאושפזת ביחידת הטיפול הנמרץ בבית החולים סורוקה.
 
ראש הממשלה בנימין נתניהו שמע היום בבוקר סקירה של הצוות הבין משרדי בעניין הטיפול בשפעת מקסיקו. הצוות המקצועי של משרד הבריאות העביר לראש הממשלה דיווח על ההיערכות בבתי החולים והתוכנית לרכישת החיסונים.
 
בשבוע שעבר הורה ראש הממשלה לרכוש חיסונים נגד השפעת לכל אזרחי מדינת ישראל, ואף להגדיל ב-5% את מלאי התרופות הקיימות נגד השפעת. סך העלות של רכישת החיסונים ותוספת התרופות מוערכת ב-450 מיליון שקל. ממשרד ראש הממשלה נמסרה ההודעה כי נתניהו הנחה את הצוותים לקיים דיון המשך בנושא במהלך השבוע הקרוב, ואילו במשרד האוצר אמרו הבוקר, כי אין להם אפשרות להדפיס עוד כסף עבור רכישת התרופות.