יום רביעי כ"ב באב תש"פ 12/08/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

משרד הבריאות: אין מקום לפאניקה

1,719 נדבקו בשפעת מקסיקו ו-20 מהם מאושפזים במצב קשה. משרד הבריאות: אין סיבה לדאגה

דוד שמואלי י' באב תשס"ט - 31/07/2009 11:08
למרות הנתונים הקשים שפורסמו אמש, לפיהם לפחות 1,719 ישראלים נדבקו ב"שפעת מקסיקו", ו-20 מהם מאושפזים במצב קשה, מבהירים הבוקר (ו') במשרד הבריאות כי אין סיבה לבהלה בנוגע לשפעת מקסיקו.
 
בשיחה עם כלי התקשורת אמר הפרופסור דני אנגלהרד, ראש הצוות לטיפול במגפות במשרד הבריאות, כי הבהלה בציבור מיותרת - וכי יש לנהוג לפי ההנחיות.
 
"אנחנו כל הזמן חושבים, ועל-פי מידע שאנחנו מקבלים - אין צורך במצב הנוכחי לשנות את הנהלים. כבר חזינו את המצב הזה לפני כמה שבועות. אני מקווה שאין פאניקה בציבור. כמובן שכל מקרה מוות הוא מטריד מאוד והדאגה היא בהחלטה מוצדקת", אמר.
 
יצוין, כי מצב האשה שנותחה בבית החולים הדסה עין כרם, מוסיף להיות קשה. התינוקת במצב יציב. עם החולים שמצבם מוגדר קשה נמנו גם שתי נשים, שנאלצו לעבור ניתוח קיסרי על-מנת שהתינוקות לא ייפגעו. 
 
במקביל, נערכים במשרד הבריאות גם לסיבוכים של המגיפה. "נערכנו לכך בצורה הטובה ביותר", אומרים במשרד. לחולים כרוניים ולנשים לפני לידה, קוראים במשרד הבריאות לפנות לקבלת טיפול בהקדם בהופעת תסמיני השפעת - כדי למנוע התפשטות וסיבוכים מיותרים.