יום רביעי כ"ב באב תש"פ 12/08/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

2 מקרים קשים נוספים של שפעת מקסיקו בישראל

בבתי החולים בירושלים, באר-שבע וכפר-סבא מאושפזות 3 נשים במצב קשה, לאחר שנדבקו בשפעת מקסיקו. סיבוכים רפואיים גרמו למצבן הקשה. עד-כה התגלו בישראל עשרים מקרים קשים של השפעת ואדם אחד מת כתוצאה מסיבוך של שפעת מקסיקו

משה שוורץ ט' באב תשס"ט - 30/07/2009 17:59
שפעת מקסיקו הולכת ומתפשטת ברחבי הארץ. לאחר שאמש (ד') אושפזה בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים אשה במצב קשה, אושפזו אחר הצהרים עוד שתי נשים במצב קשה בבתי חולים ברחבי הארץ.
 
בבית החולים "מאיר" בכפר-סבא אושפזה אישה בת 50 במצב קשה, הסובלת ממחלות שונות. היא שבה מאירופה וחשה ברע, הגיעה לבית החולים ואושפזה. כעבור יום הידרדר מצבה והיא אושפזה ביחידה לטיפול נמרץ. רק כעבור מספר ימי אישפוז אובחנה האשה כחולה גם בשפעת מקסיקו.
 
לבית החולים "סורוקה" בבאר-שבע הגיעה אישה בת 62 עם מחלת לב, שנדבקה בשפעת מקסיקו שגרמה לה לסיבוכים. האשה מאושפזת כבר כמה ימים ובדיקות שנערכו איבחנו כי נדבקה בשפעת המסוכנת.
 
אתמול אושפזה בבית החולים הדסה עין-כרם אישה בת 38, לפני לידה, לאחר שסיבוך של דלקת ריאות ושפעת מקסיקו גרמו למצבה הקשה. למרות מצבה הקשה, יילדו אותה הרופאים. התינוקת שנולדה בריאה ושלמה, הועברה לפגייה של בית החולים.
 
במשרד הבריאות אומרים, כי עד-כה התגלו בישראל עשרים מקרים של הידבקות חמורה וקשה בשפעת מקסיקו. מקרה אחד כבר הוביל למותו של שמעון עזרן בן ה-35 מאילת.
 
לפי ההערכות במשרד הבריאות, מדי שבוע נדבקים במחלה כ-700 בני-אדם, מרביתם אינם מדווחים למשרד הבריאות על הידבקותם בשפעת. גורמי רפואה אומרים, כי מרבית הנדבקים בשפעת שאינם מדווחים כלל על כך, נדבקו בצורה קלה יחסית, ומשום כך הסיכויים לסיבוך מהשפעת – נמוכים, בדומה לשפעת רגילה בתקופת החורף. עם זאת, ארגון הבריאות העולמי מעריך, כי אחוז קטן מאד של הנדבקים בשפעת, עלולים לפתח סיבוכים מהמחלה, עד כדי גרימת מוות כתוצאה מכך.
 
אתמול החליטו ראש הממשלה בנימין נתניהו, וסגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן, להזמין חיסונים נגד השפעת לכל אזרחי מדינת ישראל ולהגדיל את הצטיידות המדינה במלאי תרופות נגד השפעת ב-5 אחוזים נוספים. זאת, למרות שכבר כיום יש למדינת ישראל מלאי תרופות גדול יותר מהממוצע האירופי.