יום רביעי כ"ו באב תשפ"א 04/08/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

טבע מציגה רווחי שיא ברבעון השני של 2009

הרוויחה בשלושה חודשים 742 מיליון דולר, והכנסות החברה הגיעו ל-3.4 מיליארד דולר

שמואל ברזל ז' באב תשס"ט - 28/07/2009 11:25
חברת טבע מדווחת על תוצאות שיא לרבעון השני של 2009, במהלכה מכרה תרופות בהיקף של 3.4 מיליארד דולר, עלייה של 20% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2008. בטבע מציינים, כי להתחזקות שער הדולר האמריקאי הייתה השפעה שלילית של 256 מיליון דולר על המכירות.
 
מתוצאות הרבעון השני עולה, כי הרווח נקי של החברה עמד על 742 מיליון דולר, המשקף עלייה של 25% בהשוואה לרבעון המקביל של 2008. הרווח תפעולי עמד על 981 מיליון דולר, עלייה של 44% בהשוואה לרבעון השני של 2008.
 
טבע מדווחת עוד, כי מכרה תרופה לטיפול בטרשת נפוצה, בארה"ב ובעולם כולו, שהביאה להכנסות של 682 מיליון דולר, עלייה של 21% בהשוואה לרבעון השני של 2008.
 
נשיא ומנכ"ל טבע, שלמה ינאי, אמר בעקבות פרסום התוצאות לרבעון, כי היה זה עוד רבעון חזק עם תוצאות שיא לטבע. "גם בתחום מימוש היעדים האסטרטגיים שלנו היה זה רבעון טוב מאד. רבעון זה שבו השגנו תוצאות שיא – למרות שהייתה בו רק השקה בולטת אחת – ממחיש את תנופת הצמיחה ואת האיכויות הייחודיות של טבע ".
 
בטבע מדגישים, כי רכישת חברת התרופות בר, תרמה לגידול במכירות בכל האזורים הגיאוגרפיים שבהם טבע פועלת, ובעיקר בארה"ב, רוסיה, פולין, גרמניה וקרואטיה.