יום רביעי י"א בתמוז תשפ"ד 17/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

שוקי העבודה בעולם מתחילים להתייצב

שוקי העבודה בעולם מתחילים להתייצב

כך עולה ממחקר תחזית התעסוקה העולמי של מנפאואר העולמית לרבעון השלישי של 2009

שמואל ברזל כ"ג בסיון תשס"ט - 15/06/2009 10:23
מסקר תחזית התעסוקה של חברת Manpower העולמית לרבעון השלישי של 2009 עולה, כי מעסיקים ב-11 מתוך 34 המדינות והטריטוריות ש- Manpower סקרה, צופים כי יגדילו את כוח העבודה שלהם ברבעון ה-3 של 2009. עם זאת, במקומות בהם ניתן לערוך השוואת נתונים שנה מול שנה, ציפיות ההעסקה נמוכות יותר באופן מובהק בכל המדינות והטריטוריות שנסקרו, בהשוואה לנתונים לפני 12 חודשים. עם זאת, ניתן לראות מספר אינדיקציות לכך ששוקי העבודה מתחילים להתייצב. 
 
בהשוואה רבעון מול רבעון, תשקיפי התעסוקה נטו השתפרו ב-12 מדינות וטריטוריות, ונשארו יציבים בחמש אחרות. באזור אסיה פסיפיק, תחזיות התעסוקה השתפרו בארבע מתוך שמונה המדינות והטריטוריות שנסקרו. באזור אירופה, המזרח התיכון ואפריקה (EMEA), יש ירידה בתשקיפים בהשוואה לרבעון הקודם, בשמונה מתוך 17 מדינות בהן קיימים נתונים רבעוניים כאלה, כאשר מעסיקים בנורבגיה, אירלנד, הרפובליקה הצ'כית, איטליה, פולין, ספרד ושבדיה צופים שיפור בקצב ההעסקה. בארצות אמריקה, מעסיקים בפרו ממשיכים להראות אופטימיות זהירה; עם זאת, מעסיקים בכל אחת משבע המדינות האחרות באזור מדווחים על כוונות העסקה שליליות בשלושת החודשים הקרובים.
 
ראוי לציין כי מעסיקים ב-17 מדינות וטריטוריות מדווחים על תכניות ההעסקה החלשות ביותר מאז תחילת עריכת הסקרים על ידי Manpower בשנת 1962. למרות היותן חלשות מהדפוסים ההיסטוריים, תחזיות ההעסקה החיוביות ביותר נמצאו בהודו, נורבגיה, פולין, פרו, סינגפור וטייוואן. ציפיות ההעסקה החלשות ביותר של מעסיקים נמצאו באירלנד, ספרד, יוון, רומניה, איטליה, יפן ובריטניה. על בסיס אזורי תחזיות התעסוקה מעורבות; נמשכת מגמת האטה כללית, כאשר התחזיות מראות על ירידה בכל המדינות והטריטוריות בהשוואה של הנתונים שנה מול שנה.