שבת א' בתשרי תשפ"א 19/09/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

למנוע מוות עריסה - אפניאה מוניטור

למנוע מוות עריסה - אפניאה מוניטור

מוניטור חדשני עשוי לסייע במניעת מקרי מוות בעריסה בקרב תינוקות. פיתוח רפואי מבית מקסימה מדיקל : "אולי נזכה להציל ילד אחד ממוות בעריסה? והיה זה שכרנו"

איתמר רוזן, ו' באייר תש"ע - 20/04/2010 11:12
בתחילת פברואר פורסם מחקר חדש לפיו ניתן למצוא קשר בין רמות נמוכות של סרוטונין במוח למקרי מוות בעריסה, אולם גם כיום, עדיין לא ניתן לצפות את הטרגדיה הנוראית ובישראל מתים 15 תינוקות בשנה בשל הפסקת נשימה בעת השינה. חברת מקסימה מדיקל בע"מ, משווקת בארץ את מוניטור אפניאה, מכשיר ניטור נשימה הבודק את קצב פעימות הלב ומתריע על כל הפסקת נשימה של התינוק.

"מוות בעריסה" מוגדר כגורם הראשון לתמותת תינוקות בגילאי חודש עד שנה ועלול להתרחש בייחוד בארבעת החודשים הראשונים לחיי התינוק. לפי הערכות משרד הבריאות, הסיכוי למוות בעריסה בארץ הוא אחד לכל 3,000 לידות. עד כה, במקביל לנקיטת אמצעי זהירות שימנעו חסימת מעבר אוויר והשכבת התינוק לישון על גבו בסביבת שינה בטוחה, עדיין לא נמצא פתרון לבעיות מולדות ולא מאובחנות, העלולות לגרום להפסקת נשימה בשינה.

מקסימה מדיקל בע"מ, מקבוצת מקסימה, הינה בעלת הזיכיון להפצה בארץ של האפניאה מוניטור, מתוצרת גרמניה. המוניטור הינו מכשיר רפואי מוסמך, הבודק את קצב פעימות הלב ומתריע על סימני מצוקה מייד עם התגלותם. המכשיר מיועד לילדים בסיכון, כגון פגים או תינוקות במשקל נמוך, תינוקות לאמהות שעישנו בעת ההריון או סבלו מבעיות רפואיות וכו'. אפניאה מוניטור קיבל לאחרונה קיבל אישור אמ"ר (אביזרים ומכשור רפואי). כיום מופיע המוניטור בסל הבריאות וניתן להשיגו במידת הצורך דרך קופות החולים או באמצעות יד שרה.

אלון תבור, מנכ"ל קבוצת מקסימה: "תחום רפואת השינה התפתח מאוד בעשורים האחרונים. אנו, במקסימה מדיקל, משתמשים בחדשנות הטכנולוגית לטובת שיפור איכות החיים וצרכים רפואיים כגון התמודדות עם תופעות הפסקת שינה אצל תינוקות ואצל מבוגרים הסובלים מדום שינה ועוד. אפניאה מוניטור הוא מכשיר רפואי מוכר, שבמידה שיציל ולו גם ילד אחד ממצוקה נשימתית במהלך השינה ואף ממוות, הלא מטרתנו הושגה".