יום חמישי י"ב בתמוז תשפ"ד 18/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מאמינים באומנות!

מאמינים באומנות!

בית הספר הגבוה לאומנויות – "אמן" מציע מגמות ייחודיות ומקצועיות לתחומי האומנות

איתמר רוזן ג' בסיון תשס"ט - 26/05/2009 08:16
"אמן" – בית הספר הגבוה לאומנויות לציבור החרדי שוכן בלב ליבה של שכונת רוממה בירושלים. הוא הוקם לפני כשבע שנים על ידי אגף האומנויות והאגף לתרבות תורנית של עריית ירושלים בשיתוף עם המנהל הקהילתי ע"ש גרוס, ומאז פועל ללא הפסקה בתחומי לימוד והוראת מקצועות אומנותיים לצד עריכת סדנאות ופעילויות רחבות היקף המיועדות לקהילה. 
 
במשך השנים בהן קיים "אמן" על המפה הוא רכש לעצמו שם של יוקרה בתחום המקצועי, הודות לכך שמחזיק בציוד המשוכלל והמתקדם ביותר וכן במורים ובצוותי הדרכה מומחים ובעלי ידע רב. לצד זאת הוכר "אמן" גם כבית ספר בעל עקרונות השם דגש מיוחד על האווירה החרדית, כאשר כל הלומדות בו הינן נשים הנמנות על הקהל החרדי.
 
כל אישה או נערה הפונה ללמוד ב"אמן" עושה זאת במטרה לרכוש מקצוע מתאים בתחומי היצירה השונים: אומנות, צורפות, צילום, קרמיקה ואומנות המזון, זאת לצורך יצירת אפשרויות תעסוקה מגוונות. ואכן, ב"אמן" עונים על כל הדרישות ומציעים מגמות לימוד מקצועיות באומנות המקבילות למוסדות לימוד אקדמאיים הקיימים בציבור הכללי. תוכנית הלימודים מותאמת באופן ישיר לאישה החרדית. היא כוללת הכשרה במשך שנתיים בהיקף של 12 שעות לימוד שבועיות (בהשוואה ל-3-4 שעות במקומות אחרים), מה שמוביל כמובן למקצועיות חסרת פשרות ולרמה אקדמאית גבוהה. בסופם של הלימודים יוצאות הנשים לעבודה עצמאית בשוק העבודה באחד מן התחומים שנלמדו.
 
במסגרת הלימודים המקצועיים נוצרים גם יחסי גומלין בין הנשים הלומדות לבין הקהילה, מה שמתבטא בפרויקט "עלי זהב" המופעל על ידן במתכונת של פר"ח ובו מועברת תורת האומנות לקשישות המרותקות לביתן. פרויקט זה מממן עד 50% משכר הלימוד של הלומדות, ובתמורה לכך נפגשת כל לומדת פעם בשבוע עם קשישה ומפעילה אותה בהתאם להנחיותיה של רכזת הפרויקט.
 
מידי שנה מקיים "אמן" בסיום הלימודים גם תערוכת בוגרות במגמות: אומנות, צורפות, צילום וקרמיקה. במקביל לתערוכה זו מתקיימת גם תערוכת אומנים המתמודדים מול הנושא השנתי הנבחר ב"אמן". יוזמות אלו נותנות אפשרות לשוחרי האומנות לצפות בתערוכות אומנות מרתקות וכשרות למהדרין.
 
לצד לימודי האומנות מקיים "אמן" לאורך כל השנה גם פעילות קהילתית ענפה, מגוונת ועשירה המיועדת לאוכלוסיה על כל גווניה - החל מילדים ונוער וכלה בקשישים ובאוכלוסיות מיוחדות. "אמן" מפעיל קבוצות לגברים ולנשים פגועי נפש, קבוצות של נוער נושר ונוער בסיכון המחולקות לנערים ולנערות בנפרד וכן קבוצות לילדים עם בעיות לימודיות קשות. באמצעות ניידת אומנות מגיעים הצוותים המקצועיים של "אמן" לשכונות ברחבי ירושלים ואף לפריפריות הסמוכות לה ומפעילים בתי ספר וקייטנות בפעילויות ענק של עד 1200 משתתפים. ניידת האומנות מציעה עשרות סדנאות מגוונות בתחום ויוצאת בהפנינג של אומנות לציבור בתאריכים מיוחדים.
 
בתקופה זו מושקים בעקבות כך שני פרויקטים קהילתיים רחבי היקף של "קירות קרמיים" אחד הקירות כבר נתלה ומפאר את חזית הבניין של אולמי גוטניק, והשני עומד להיתלות בימים הקרובים בכיכר בעלזא שבמרכז העיר. שני הקירות נעשו בשיתוף "עולמות" ונערות מ"מרכז תלם" שהודרכו על ידי הנשים שהתמחו בבית הספר "אמן". בימים אלו נפתחת ההרשמה ללימודי מקצוע בכל המגמות. לקבלת פרוספקט ולהרשמה: 02-5302710, 02-5302720.
 1. 1. מכללה ברמת על!! הכי גבוה בציבור החרדי [לל"ת]
  מי 08/06/2009 12:56