יום רביעי כ"ד בשבט תש"פ 19/02/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

דרך המלח

דרך המלח

דרך המלח מצאה את דרך המלך לריכוזים החרדיים. סניף חדש בביתר, בעוד חצי שנה גם בבית שמש

איתמר רוזן, ח' באדר תש"ע - 22/02/2010 13:57
"דרך המלח", רשת ארצית של חדרי מלח לטיפול טבעי בבעיות נשימה, מתרחבת לכבוד חגיגות העשור שלה, ופותחת לראשונה סניף ייעודי למגזר החרדי.

עם פתיחת הסניף החדש בבית"ר עילית, מונה הרשת 16 מרכזים של חדרי מלח בפריסה ארצית.
תוך חצי שנה מתעתדת הרשת לפתוח סניף נוסף למגזר החרדי בבית שמש.

ברוך בקר, מייסד חדרי המלח בישראל, מסר כי, ההחלטה להרחיב את הרשת בכלל ולחדור למגזר החרדי בפרט, נולדה בעקבות העלייה החדה בתחלואת ילדים עם בעיות בדרכי הנשימה (בעיקר אסטמה) לצד הפופולאריות הרבה לה זוכים לאחרונה חדרי מלח , תהליך אשר הביא עמו צורך להפוך את הטיפול לנגיש ולזמין יותר בקרב האוכלוסייה הדתית-חרדית ובאזורי הפריפריה.

"עם פתיחת חדר המלח הראשון בחיפה לפני כעשור, המודעות לטיפול הייתה כמעט אפסית, ולמרות שצמיחת העסק הייתה יחסית איטית, כיום כמעט כולם מכירים את חדרי המלח ואת השפעתם החיובית על דרכי הנשימה. ולראיה, השנה רשמנו עליית שיא של כ-35% בביקוש לטיפולים, ולכן פעלנו להרחבת מספר הסניפים, ולהכשרת והסמכת מטפלים נוספים.
"כעת מטרתנו העסקית הינה העמקת המודעות ל"דרך המלח" בקרב קופות החולים, ואנו בעיצומה של סלילת הדרך."

חדרי מלח הינם חדרים טבעיים ונקיים מאלרגנים, הבנויים מלבני מלח שנחצבו ממכרות מלח ממעבה האדמה באירופה, ומנצלים את תכונות המרפא עתיקות היומין של המלח לטיפול בבעיות בדרכי הנשימה (חולי סיסטיק פיברוזיס (מקבלים טיפולים חינם לכל החיים), חולי אסטמה, ברונכיטיס, נזלת כרונית, נפגעי זיהום אויר ועישון). במהלך הטיפול שוהה המטופל בחדר מלח סגור, כאשר הסביבה המלחית משפיעה על ניקוי דרכי הנשימה.
במזרח אירופה הטיפול בחדרי מלח (ספלאותרפיה) מוכר כרפואה קונבנציונלית, ובארץ מהווה חלק מהרפואה המשלימה.