יום שלישי ב' בשבט תש"פ 28/01/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

כלכלני הפועלים: "הרעה באווירת הקניות"

כלכלני הפועלים: "הרעה באווירת הקניות"

יציבות במדד אמון הצרכנים של בנק הפועלים ו- TNS טלסקר בחודש נובמבר, אך לא בטוח שהמשק ישוב לממדיו

איתמר רוזן י"ט בכסלו תש"ע - 06/12/2009 11:18

מדד אמון הצרכנים של בנק הפועלים ו- TNS טלסקר ירד בחודש נובמבר ב-0.4 נקודות לרמה של 132.7 (אפריל 2002=100) בהמשך לירידה דומה בחודש הקודם. המדד למצב השוטף רשם בנובמבר עלייה מינורית של 0.3 נקודות ומדד הציפיות רשם ירידה קלה של 0.8 נקודות.


"מדד אמון הצרכנים יציב בקירוב מזה ארבעה חודשים, לאחר מגמת עלייה מחודש מרס". סבורים כלכלני בנק הפועלים "רמת המדד שבה לממוצע של שנת 2007 (במהלכה הגיע המדד לשיא), שאופיינה בצמיחה גבוהה, למרות שצמיחת המשק עתה נמוכה משמעותית מזו שבשנת 2007. אנו סבורים כי המשק לא צפוי לשוב לקצבי הצמיחה טרם המשבר, ובהעדר "חדשות כלכליות" טובות במיוחד או עליות שערים חדות בשוק ההון, קשה לראות סיבה להמשך השיפור באמון הצרכנים. מגמה דומה של התייצבות חלה גם במדד אמון הצרכנים האמריקני.

לגבי התעסוקה, אומרים כלכלני בנק פא"י, כי "רכיבי התעסוקה במדד אמון הצרכנים המשיכו להראות שיפור בחודשים האחרונים, ומגמה דומה נצפתה גם בנתוני סקר כוח אדם של הלמ"ס, שהצביע על ירידה בשיעור האבטלה ברבעון השלישי ל-7.8%, תוך גידול במספר המועסקים".

 [צלם]