יום שישי י"ד באדר א תשפ"ד 23/02/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מכללת שלם "משקמת תינוקות"

מכללת שלם "משקמת תינוקות"

קורסי הלימודים של 'מכללת שלם', כוללים קורס בלתי שגרתי הטומן בחובו, שיפור דרמטי בחיי התינוקות: קורס 'שיקום תינוקות'.

איתמר רוזן י"ג באב תשס"ט - 03/08/2009 17:42

קורס 'שיקום תינוקות' במכללת שלם, הפועלת ברוח ההלכה, מבוסס על הוכחות מן המחקר המדעי, לפיו גם תינוקות זקוקים למגע וכי גרייה מכוונת, משדרגת את הפוטנציאל ההתפתחותי של התינוק ואת תפקודו הרגשי, האינטלקטואלי והבריאותי. עד כה הוכח כי השיטה הרב-תחומית יעילה מאוד לטיפול בתינוקות בעלי לקויות. מתברר, כי מגע מפתח את בטחונו העצמי של התינוק ובונה את אישיותו.

 

הקורס המוגדר כטיפול רב-תחומי לתינוקות, הכולל עיסוי תינוקות, שיאצו, רפלקסולוגיה וניהול תקשורת עם התינוק באמצעות שפת גופו הייחודית הינו ייחודי ובלעדי במכללת “שלם” ומכשיר בוגרים לטיפול משולב בתינוקות באמצעות מגע וגרייה מונחית. המסלול פותח בליווי מקצועי ואקדמי של רופא מומחה בנוירולוגית ילדים, רופא מומחה לאורטופדית ילדים ורופא התפתחותי, ומאפשר פרנסה בעתיד- בכבוד.

 

איך זה עובד?

 

שיקום התינוקות עובד בשני מישורים:

 

מישור נורמטיבי- שדרוג יכולות התפיסה לתינוק נורמטיבי , כלומר: היכולת להביאו למצוינות.
המוח, כידוע, גדל פיזיולוגית עד גיל שנתיים, ורק לאחר מכן, אנו מפתחים את הפוטנציאל הגלום בו. משום כך חשוב מאוד לגרותו, כי ככל שייתקל בגירויים רבים יותר, יתפתח ויגדל יותר. חלק הארי בהתפתחות התינוק נובע מגירוי במגע מונחה, זה המישור הראשון בו מתמקד 'קורס שיקום תינוקות' במכללת שלם, פיתוחו של התינוק הנורמטיבי.

 

מישור מיוחד- תינוק המאובחן עם בעיות  המערכת הרפואית הטיפולית בארץ מקנה לתינוק עם בעיות, חצי שעת טיפול במקרה הטוב ביותר, בעוד הוא צריך שעות רבות של טיפול למוח על ידי מגע, על מנת להביאו למיקסום התפקוד אליו הוא יכול וראוי להגיע במסגרת התנאים הפיזיולוגיים שלו. ב"שלם" מכשירים מטפלות אשר בכוחן לתת טיפול שיקומי לתינוק מגיל 0-24 חודש בכל תחומי המגע, תוך הכשרה על ידי פיזיותרפיסטיות וצוות מומחים המנחילים את תורת המגע הנדרשת לפיתוח תינוק המאובחן עם בעיות.