יום שישי י"ד באדר א תשפ"ד 23/02/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

שירות דיאליזה בלילה

שירות דיאליזה בלילה

המרכז הרפואי תל אביב ע"ש סורסקי מציג שירות חדש: דיאליזה בלילה למבוטחי כל קופות החולים.

איתמר רוזן י"ד באב תשס"ט - 04/08/2009 23:15

הנהלת המרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב) חתמה על הסכם עם ארבע קופות החולים (כללית, מכבי, מאוחדת, לאומית) לקראת חולי הדיאליזה.

במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סורסקי קיים שירות יחיד מסוגו בארץ ;דיאליזה בשעות בלילה. במסגרת ההסכם, יוכל כל מי שזקוק לדיאליזה ומעוניין הטיפול לעוברה בשעות היום או הלילה, יוכל לקבל הפנייה מקופת החולים בה הוא חבר ולהגיע למרכז הרפואי תל-אביב .


השירות הושק בעקבות התובנה שהושגה מתוך הנסיון שבהפעלת מכון דיאליזה בצרפת, שהמשתמע ממנה הוא: " כי חולים שקיבלו דיאליזת לילה השתמשו בפחות תרופות לאיזון מצבם מחולים שקיבלו דיאליזת יום", כך אומר מנהל המחלקה במרכז הרפואי.

לדברי ד"ר דורון שוורץ, מנהל המחלקה הנפרולוגית, "המודיאליזת הלילה תאפשר לאנשים המעוניינים בכך לא רק להמשיך את אורח חייהם הפעיל והאינטנסיבי, ולקבל את טיפול ההמודיאליזה תוך כדי שינה במיטה במחלקה, אלא שהטיפול הלילי שנמשך כ- 6-8 שעות הינו יעיל יותר.

מניסיון שנצבר במכון דיאליזה הפועל בצרפת ומאפשר דיאליזת לילה עולה כי חולים שקיבלו המודיאליזת לילה השתמשו בפחות תרופות לאיזון מצבם מחולים שקיבלו דיאליזת יום."

ההמודיאליזה מתפקדת ככליה מלאכותית, האחראית על סינון ופינוי הרעלים מהדם והוצאת הנוזלים באנשים הסובלים מאי ספיקת כליות על רקע מחלות שונות.

במסגרת טיפול ההמודיאליזה מחובר החולה למכונה במשך מספר שעות, שלוש פעמים בשבוע, על מנת שמכשיר זה יבצע את פעולת הכליות לניקוי הדם וסילוק חומרי הפסולת והרעלים מן הגוף.