יום שני כ"א בתמוז תש"פ 13/07/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

כינוס מתן תורה לילדות הגנים בב"ב

ביוזמה מקורית של מחלקת גני ילדים בעירייה, השתתפו בכינוס 3,000 תלמידות

משה שוורץ ג' בסיון תשס"ט - 26/05/2009 16:18
כ-3000 תלמידות גני-הילדים העירוניים בבני-ברק השתתפו לקראת חג השבועות בכינוס מרשים ומיוחד שאורגן ע"י מחלקת גני-הילדים באגף החינוך של העירייה.
 
לכינוס מתן תורה הגיעו כל התלמידות, עטורות בכתר על ראשן ובדגל חגיגי בידיהן, לאחר הכנות מוקדמות בגנים ע"י הגננות שהסבירו לתלמידות את נושא אהבת התורה של בני ישראל לדורותיהם, שקיימו וקיבלו את נועם עול התורה והמצוות עד עצם היום הזה.
 
לתלמידות הוצגה מצגת כיצד יהודים בני כל הגילים ובני כל המגזרים יצאו מגדרם לכבד ולהוקיר את גדולי ישראל ולהביע את הערכתם ללומדים השוקדים והעמלים בלימוד תורתנו הקדושה. כמו"כ חזו התלמידות בהופעה מרהיבה של הריתמוסקאית גב' ר. קרקובר באומר ובשירה בענייני היום, בשילוב תכנים מיוחדים לגיל הרך, בהנחייתה של המפקחת גב' מרגלית כהן.
 
ראש העיר הרב יעקב אשר, השמיע דברי ברכה נרגשים לאלפי המשתתפות במעמד היחודי, בהדגישו את החינוך מגיל רך לתורה ולאמונה ולאהבת חברים ועמד על חשיבות עריכת כינוס מסוג זה לאלפי תלמידות הגנים והקניים ערכים תורניים וחינוכיים לבנות הגיל הרך.
 
הרב יעקב אשר הודה להרב יהונתן ספרא, מנהל אגף החינוך ולהרב גבריאל כהן, מנהל מח' גני-ילדים ומארגן הכינוס, על העבודה המאומצת והמשובחת בכל ימות השנה ועל הארגון המפליא והמרשים של הכינוס. כמו"כ הביע תודה לגב' חיה נאה, סגנית מנהלת מח' גני-ילדים; לגב' דבורה בן-עזרא, מנהלת כוח-אדם בגנ"י ולגב' ב. שקלרס, רכזת המרכזיה הפדגוגית שסייעו רבות להצלחת המעמד. דברי ברכה השמיע גם הרב אליהו דדון, סגן רה"ע וראש אגף החינוך.
 
 לקראת סיום המעמד ירדו כל התלמידות לרחבה בשירה ובריקודים, ולקראת חזרתן לגני-הילדים העניקה העירייה לכל תלמידה שקית ממתקים בבחינת "חלב ודבש תחת לשונך".