יום שישי י"ג בסיון תש"פ 05/06/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

הקרן החדשה לפיתוח בני-ברק

ביוזמת ראש העיר, תקדם הקרן פרויקטים ותוכניות ברחבי העיר

משה שוורץ כ"א באייר תשס"ט - 15/05/2009 10:45
ראש עיריית בני-ברק, הרב יעקב אשר, נפגש השבוע עם הרב אברהם הלפרין, מבכירי האישים ביהדות החרדית בארה"ב והציג בפניו את קרן בני-ברק לפיתוח, העומדת בשלבי התארגנות והקמה, במטרה לקדם תכניות ופרויקטים בתחומים שונים לרווחת תושבי העיר.
 
הרב יעקב אשר הציג בפני האורח מארה"ב שורה של תכניות שגובשו, במסגרת צוותים מקצועיים, במגוון תחומים לרווחת 163,000 תושבי העיר, בכל אזוריה, ובהם שיפור פני העיר, הקמת פארקים רחבי-ידיים וגינות במקומות שונים ומפעלים רבים בתחומי הרווחה והשירותים החברתיים והחינוך, וביחוד החינוך המיוחד.
 
הרב אברהם הלפרין, תלמיד-חכם מופלג, המוכר כאחד מגדולי הפילנתרופים למטרות נעלות ביהדות החרדית, יו"ר קרן השביעית, הינו נכדו של הרב יעקב הלפרין זצ"ל, מייסד שכונת זכרון-מאיר שבבני-ברק.
 
ראש העיר והרב הלפרין ציינו ששכונה זו הינה, כיום, פנינה יחודית ונפלאה בכתרה של בני-ברק,העיר החרדית הגדולה בעולם,ובשכונה זו שוכנים למעלה מ-50% מוסדות התורה והחינוך שבעיר.
 
הרב אברהם הלפרין הביע את שמחתו על התארגנותה של הקרן לפיתוח בני ברק, שיש בה חיוניות מירבית ויש לעשות הכל להגשמתה בהקדם. הוא שיבח את מגוון התכניות והפרוייקטים שהופעלו והודיע על נכונתו ליטול חלק ולסייע בעבודת הקרן, והעלה, אף הוא, רעיונות ויזמות לקידום העיר בתחומים רבים, לצד אלו שהוצגו בפניו ע"י ראש העיר.
 1. 1. אני מתפלא האם זה יביא כסף???
  איציק 17/05/2009 11:54
  ימים יגידו, או שלא