יום שישי י"ח בתמוז תש"פ 10/07/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

ירידה בשיעור תאונות הדרכים בלילות בב"ב

העירייה פותחת בפרויקט נרחב, "חפצנו לחיים" ללימוד חוייתי לתלמידים

משה שוורץ י"ח באייר תשס"ט - 12/05/2009 18:36
למרות שבני-ברק נמצאת במספר תאונות הדרכים הנמוך ביותר בשעות הלילה בקרב 9 הערים שמעל ל-100,000 ועד 200,000 תושבים, בהתאם לנתוני עמותת "אור-ירוק", החליט ראש עיריית בני-ברק, הרב יעקב אשר, להרחיב את מסגרות ההדרכה וההסברה לדור הצעיר, ובקרוב יוחל בפרויקט נרחב "חפצנו לחיים", ללימוד חוייתי לתלמידים בנושא חשיבות הזהירות בדרכים, בשיתוף עם הרשות לבטיחות בדרכים.
 
מטעם העירייה נוטלים חלק בפרוייקט האגף לתשתיות ולפיתוח שבראשות הרב מיכאל קקון, חבר הנהלת העירייה והרב חנוך זיידמן, מנהל האגף ומר יוסי ויכסלבוים, עוזר בכיר לרה"ע.
 
במסגרת המבצע שימשך כשלושה חודשים, החל מהחודש הקרוב, לכ-10,000 תלמידי כיתות ד', ה', ו' בתלמודי תורה בעיר יחולקו אחת לשבועיים, לתלמידים בתלמודי תורה עלונים מרתקים בתוכן תורני ובשילוב שורה של משימות לביצוע ולתרגול החומר הנלמד.
 
הלימודים יתבססו על ייחודיות בחומר וחדשנות בדרך הגשתו של לימוד נושא הזהירות בדרכים בהיבט התורני תוך הבאתם וציטוטים של מקורות הלכתיים מהתורה, מהמדרש, מהגמרא ומהשולחן ערוך תוך שימת דגש על השלכותיהם לנוכח מצב התחבורה והדרכים בתקופתנו.
 
לפרויקט הוגדרה שורה של מטרות שהעיקריות שבהן: הגברתה והעצמתה של המודעות בקרב הילדים בנושא זה"ב (זהירות בדרכים), הטמעת ערך "קדושת החיים" בתחומי הזה"ב, חיבור רגשי ושינוי מחשבתי בתפיסת עולמם של הילדים לעומת העבר ורכישת מיומנויות ויישום כללי הזה"ב באורח מעשי.
 
העלון יכלול, מלבד עצם הלימוד החומר והבהרתו, גם ארגון מבצעים ופעילויות מאתגרות לגילאים אלו כדי שהלימוד ייהפך לחוויתי ויוביל לכיוון של תוצאות מעשיות לחומר הנלמד.
 
דגש מרכזי בפרויקט הוא קישור ההורים ויתר בני המשפחה כולה ללימוד החומר באמצעות משימות לביצוע ואישורן בכתב ע"י הורי התלמידים. ההורים יחושו מחויבות מרובה לקרב את הילדים לנושאים הנלמדים במסגרת הפרויקט, כי רק לאחר אישור ההורים על נכונות ילדיהם להשתדל ולעשות הכל שלא ללכת בדרך מסוכנת ולפעול בדרך חיובית כחגורת בטיחות בכל נסיעה רק אז יוכלו הילדים להשתתף בהגרלות של פרסים יקרי ערך.
 
ארגון "חפצנו בחיים" העוסק בחלק הארגוני של המבצע, פועל בנשיאות ועדת רבנים במטרה להטמעת חשיבות הזהירות לנוכח הרפיון וההתרשלות בחובת הזהירות בדרכים, ביחוד בקרב הדור הצעיר, וזאת לא אחת, מחוסר ידע ומאי הכרת החומרה שבדבר, ובעקבות זאת מתרחבות המסגרות והפעילויות הן לכרת חיוניות הנושא והן הדרכים להפעלתו המעשית.