יום שני ט"ז בסיון תשפ"ג 05/06/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

לביתר-עילית יש שגריר בכנסת

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס, סייר בעיר

אבי משה י"ז באייר תשס"ט - 11/05/2009 07:26
"אשמש כשגרירה הנאמן של העיר במוסדות השלטון". כך אמר יו"ר סיעת "יהדות התורה" ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס במסגרת סיור שערך בעיר ביתר-עילית כאורחם של ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין ושל חבר העירייה ומנכ"ל מוסדות ויזניץ בעיר, הרב דוד זיידה. 
 
את ביקורו בביתר פתח יו"ר סיעת 'יהדות התורה' בסיור במוסדות ויז'ניץ בעיר. מארחו, הרב דוד זיידה ליווה אותו לביקור במקווה המפואר של חסידי ויז'ניץ המשמש את כלל תושבי השכונה, ובבית המדרש החדש ההולך ונבנה. לאחר מכן נועד עם הרב זיידה לישיבת עבודה בלשכתו.
 
במהלך סיורו עם בכירי העיריה וראשה הרב מאיר רובינשטיין, ביקר הרב מוזס במתחמי הבנייה השונים בשכונותA ו-B בעיר. כאן נוכח באבסורד הגדול שבהקפאת כאלף יח"ד ע"י שר הביטחון, צעד המונע את התפתחות והתרחבות העיר, כאשר חלק גדול מהשטחים העתידים להיבנות נמצאים בלב שכונות המאוכלסות זה מכבר, ולא ניתנות להרחבה בדרך אחרת.
 
ראש העיר, הרב רובינשטיין גולל בפני אורחו את מסלול הייסורים שעברה העיר בדרך לאישורי הבנייה שכבר אושרה ע"י שר הביטחון הקודם, שאול מופז. "ומי יודע אם לעת כזאת נכונה ממשלה חדשה עם סדר עדיפות הכולל בתוכו גם את הזוגות הצעירים", אמר.
 
בביקור במרכזי התעסוקה החדשים בעיר הצטרף אליו גזבר העיריה, הרב יהושע פולק. הרב מוזס, העוסק שנים בתחום התעסוקה, וזהו אחד מהתחומים אשר אינם יורדים מסדר יומו, סייר במרכז הפיתוח של חברת מל"מ, במרכז החדש של החברה ההולך ונבנה, בחברת סיטי גרופ, ובמוקד המכירות החדש של חברת "סלקום" שנחנך זה עתה. הוא הביע התפעלותו מאפשרויות התעסוקה החדשות שנפתחו לפני הציבור החרדי ע"י ראש העיר וצוותו, והמעניקות פתרון, ולו חלקי, למצוקת התעסוקה בעיקר של נשות האברכים בני התורה. הישיבה החסידית, "דרכי איש" בעיר זכתה אף היא לביקורו והתרשמותו.
 
בישיבת סיכום שנערכה בלשכת ראש העיר בה השתתפו בכירי העירייה, בירך ראש העיר הרב רובינשטיין את הרב מוזס על ביקורו המיוחד בביתר-עילית ועל פועלו רב-השנים למען הציבור וביקש את סיועו כיו"ר השדולה לפתרון מצוקת הדיור, להביא להרחבת העיר ולהפשרת הבנייה בהתאם לצרכיה הייחודיים של העיר. שאר הנוכחים העלו על נס את פעילותו המיוחדת של הרב מוזס לטובת הכלל והפרט לאורך שנים מבלי לאות, ואת סיועו המיוחד לעיר ביתר עילית.
 
ח"כ הרב מוזס סיכם את הביקור בהבעת התפעלות וציון התרשמותו מהסיור ברחבי העיר. הוא שיבח את הרב רובינשטיין על ההשקעה הרבה בחזות העיר ועל פעולותיו לשגשוגה והרחבתה, והבטיח את סיועו. "אשמש כשגרירה הנאמן של העיר ביתר במוסדות השלטון", אמר.
 1. 1. אמור מעט ועשה הרבה [לל"ת]
  משה 11/05/2009 17:49