שבת ג' בשבט תשפ"א 16/01/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

גידול במספר הלידות ב'מעיני הישועה'

בשנת 2008 נולדו בביה"ח 8.472 תינוקות לעומת 7.685 ב-2007

משה שוורץ י"א באייר תשס"ט - 05/05/2009 13:29
"נפלה לידנו הזכות ליטול חלק בהקמת פגייה ברמה רפואית מהטובות בתחום. לשמחתנו ולשמחת העם היהודי אנו יכולים היום לבשר כי נמשיך לתרום עבור פרויקטים בתחומי הרפואה ולילדים ולתינוקות הממשיכים את המורשת ומבטיחים את עתידו של עם ישראל. זו גם הנקמה האיכותית ביותר בצורר הנאצי שהתעלל בנפשותינו וברוחנו ואיים להכרית שם ישראל – כך אמר מנהל 'קרן וינשטוק' בטקס הסרת הלוט להנצחת האחיות וינשטוק בפגייה שתיקרא מעתה על שמם במרכז הרפואי 'מעיני הישועה' בבני-ברק.
 
בטקס השתתפו המנהל הרפואי של ביה"ח, הפרופ' מוטי רביד; המנהל הכללי, הד"ר יורם ליור; נשיא ביה"ח, הד"ר משה רוטשילד; המנהל האדמיניסטרטיבי, מר נדב חן; הסגל הרפואי של הפגייה בראשות מנהל מחלקת ילודים, הד"ר יעקב לנדמן; מנהל אגף אמהות ונשים, הד"ר בני חן; מנהלת הפגיה, הד"ר אירית תבורי ונציגי הקרן מאנגליה ומארה"ב.

האחיות דינה ופילא וינשטוק ע"ה הקדישו את הונן, עוד בחייהם, לטובת קרן שתתמוך בפרויקטים שבתחומי הרפואה. האחיות וינשטוק עברו את ימי האימה באירופה והן נותרו, ל"ע, ללא ילדים. לפני כשנה תרמה הקרן כמיליון דולר לטובת הקמת פגייה בביה"ח 'מעיני הישועה'.
 
בפגיית 'האחיות וינשטוק' 16 עמדות לטיפול נמרץ ביילוד המאובזרות במיטב המכשור הקיים באינקובאטורים, מוניטורים ומכונות הנשמה המתאימות לשיטות הנשמה שונות לצד סגל רפואי רב מערכתי הנותן מענה לטיפול בפג בכל המישורים; כירורגיה, נוירולוגיה, קרדיולוגיה וכו'. אבחונים וסדנאות שחרור והכשרה להורים ולאחיות בתחנות 'טיפת חלב'. מנהלת היחידה לטיפול מיוחד ביילוד ובפג, הד"ר אירית תבורי אמרה בטקס כי מאז הוקמה טופלו בפגייה 75 תינוקות במשקל הפחות מ-1.750 ק"ג כשהקטן בהם נולד במשקל 540 גרם בלבד. "אחוזי ההישרדות אצלנו גבוהים במיוחד, ב"ה וזאת הודות לשילוב המנצח של מכשור מתקדם ביותר וצוות עם ניסיון, מקצוענות ובעיקר...נשמה". הד"ר תבורי אמרה כי בשנה האחרונה בוצעו בהצלחה בפגייה מספר ניתוחי חירום כשהבולט שבהם הוא ניתוח לסגירת צינור עורקני בלב לפג במשקל 850 גרם.

גרף של 4 שנים. עליה משמעותית בילודה
צלם


מנהל אגף אמהות ונשים ב'מעיני הישועה', הד"ר בני חן אמר כי בשנה האחרונה יש גידול של כ-10 אחוזים במספר התינוקות שנולדו בבית החולים 'מעיני הישועה'. כ"י. "גידול כזה אנו רואים בכל שנה מאז 2006. בשנת 2008 נולדו בביה"ח 8,472 תינוקות לעומת 7,685 ב-2007 ו-6,968 ב-2006. גם ברבעון הראשון של 2009 אנו מזהים עלייה במספר התינוקות שנולדו ב'מעיני הישועה' לעומת התקופה המקבילה אשתקד. 2,294 תינוקות ברבעון לעומת 2147 תינוקות שנולדו ב'מעיני הישועה' בתקופה המקבילה ב-2008 ו-1,862 ברבעון הראשון של 2007. הגידול נובע בשל המקצועיות כהלכה ללא פשרות, השירות והתנאים המיוחדים שאנו נותנים ליולדות".
 
יצוין כי, עפ"י נתונים שהציג הפרופ' יוסי עזרא מהדסה עין כרם בסוף 2008 בכנס השנתי של החברה הישראלית לרפואת האם והעובר, ביה"ח 'מעיני הישועה' הנו הרביעי בישראל במספר הלידות בשנת 2007.
 
האחות האחראית חדר לידה, הגב' ציפי לוריא אמרה בטקס כי "עד היום בחרו בנו יותר מ-120.000 (!) אמהות שקיבלו טיפול בידי צוות הרופאים, המיילדות והאחיות באחת ממחלקות הלידה הטובות ביותר. המצויד במכשור המתקדם ביותר ב-11 חדרי לידה ובניסיון עשיר בתנאי אשפוז ברמה של בית מלון והכול כדי שהיולדת ובני משפחתה ירגישו הכי טוב שאפשר".