יום שישי ט"ז באייר תשפ"ד 24/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

בקרוב: רכסים גדולה יותר

סגן ראש הממשלה ושר הפנים, ר' אלי ישי, חתם השבוע על צו להרחבת תחום המועצה המקומית רכסים ועל חלוקת הכנסות בין מועצת רכסים למועצה האזורית זבולון. "שר הפנם רואה חשיבות בהרחבת רכסים ובחלוקה שיוויונית של ההכנסות בין היישובים באזור", נאמר בהודעת לשכת השר

יוסי בלוך, ב' באב תש"ע - 13/07/2010 11:10
הרחיבי מקום אוהלך. סגן ראש הממשלה ושר הפנים, ר' אליהו ישי, חתם השבוע על צו להרחבת המועצה המקומית רכסים ועל חלוקת הכנסות בין המועצה המקומית רכסים למועצה האזורית זבולון מאזור התעסוקה שבתחום שיפוט זבולון. שר הפנים אימץ את המלצת מנכ"ל משרד הפנים , רו"ח גבריאל מימון, שנסמכה על ועדת חקירה לנושא גבולות וחלוקת הכנסות, שמונתה לבדיקת הנושא בהתאם לחוק.

רכסים הינה מועצה מקומית שמונה כ-9,000 תושבים ושטחה הינו רק כ-2,800 דונם, הרמה הסוציו אקונומית בישוב נמוכה ועתודות הקרקע ביישוב אינן מאפשרות בנייה בהתאם לריבוי הטבעי של האוכלוסייה החרדית במקום ואינה מאפשרת הגדלת הישוב ויצירת אזורי תעסוקה. בנוסף, שטחים שיועדו ברכסים לפיתוח ולבניה על ידי משרד השיכון הוקפאו בשל מחלוקות משפטיות לגבי הבעלות על הקרקעות.

בעקבות כך פנתה המועצה המקומית רכסים למשרד הפנים וביקשה להגדיל את שטח השיפוט שלה ב-469 דונם שרובם חסרי מעמד מוניציפאלי ומיעוטם בתחום המועצה האזורית זבולון.

הצו עליו חתם שר הפנים  מתייחס שלושה אזורים:

•    מתחם ג'למה – שטח ללא שיפוט מוניציפאלי, יועבר למועצה האזורית זבולון. ההכנסות מהמתחם המיועד לתעסוקה, יחולקו בין מועצה אזורית זבולון למועצה מקומית רכסים באמצעות הסכם שיגובש ביניהן. במידה והרשויות לא תגענה להסכם תמונה ועדה מיוחדת לחלוקת הכנסות.
•    גבעת הפרסה  - כוללת שטח המיועד למגורים ושטח של גן לאומי יער נטע, הנמצא בין כביש 6 לכביש 762. רובו של השטח ללא מעמד מוניציפאלי ומיעוטו בתחום זבולון. השטח יועבר לרכסים, אשר תשמור ותפתח את השטחים הירוקים הכלולים בשטח זה.
•    11 דונם באזור כביש הכניסה לרכסים ומצפון מערב לישוב יועברו למועצה המקומית רכסים.

מלשכת שר הפנים נמסר: "שר הפנים רואה חשיבות בהרחבת הישוב רכסים כך שיאפשר הוספת אוכלוסייה וכן מקורות הכנסה וחלוקה שיוויונית של משאבים בין הישובים המבוססים באזור לבין רכסים".