יום שישי ט"ז באייר תשפ"ד 24/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

רכסים מציגה: מהפכה ירוקה

ביוזמת ראש מועצת רכסים, ר' דן כהן, הוצבו לאחרונה בתחומי היישוב 35 כלובים לאגירת בקבוקים ומוצרי פלסטיק לשם הבאתם למיחזור. כהן "80% מתושבי רכסים ממחזרים בקבוקי פלסטיק באופן קבוע"

ישראל אייזן, ט"ז בתמוז תש"ע - 28/06/2010 16:06
רכסים ירוקה יותר. ביוזמת ראש מועצת רכסים, ר' דן כהן, הוצבו כלובים למיחזור בקבוקים ומוצרי פלסטיק. יצוין ,כי מועצת רכסים הקצתה בשנה האחרונה סכומי כסף גדולים לשיפור איכות החיים ואיכות הסביבה. 

מאז כניסתו לתפקיד לפני כשנה וחצי, פועל כהן ככל יכולתו למען איכות הסביבה והניקיון, לשם כך הקצה סכומי כסף גדולים לשדרוג איכות החיים והפיכת רכסים לסביבה ירוקה יותר.

לאור מגמה זו ראש מועצת רכסים להצבת 35 כלובים לבקבוקים ומוצרי פלסטיק. "80 אחוז מתושבי רכסים ממחזרים בקבוקי שתייה מפלסטיק באופן קבוע" סיפר כהן, ראש מועצת רכסים.

כהן הוסיף, כי "הצבת 35 כלובי המיחזור הייתה מכורח המציאות לנוכח הדאגה והרצון העז לשמור על מועצה יפה. הציבור הבין כי מחיזור הפלסטיק חובה עקב הנזק הסביבתי הלא מבוטל - כיום רק חלק מהמוצרים הללו ממחוזרים - בעיקר בקבוקי שתייה, מוצרי פלסטיק, דיסקים ובטריות, אולם שאר מוצרי הפלסטיק מושלכים לאשפה, תופסים נפח רב, נשארים קבורים באדמה במשך שנים ארוכות, ומסבים עוד יותר נזק לסביבה" בשל כך נרתמו כהן ואנשי המועצה לשפר את הטיפול באשפה הזו.