יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

חניונים חדשים יוקמו סמוך למתחם הרכבת

בישיבת עבודה משותפת שהתקיימה בלשכת ראש העיר משה אבוטבול, עם יו"ר דירקטוריון הרכבת יעקב אפרתי סוכם על הקמת חניונים חדשים ליד מסוף הרכבת בבית שמש

ראובן שטיין, ב' בניסן תש"ע - 17/03/2010 20:24
רכבת ישראל תשקיע בהקמת חניונים חדשים ליד מסוף הרכבת בבית שמש. כך סוכם בישיבת עבודה משותפת שהתקיימה בלשכת ראש העיר משה אבוטבול, עם יו"ר דירקטוריון הרכבת יעקב אפרתי ובכירים נוספים.

ראש העיר משה אבוטבול העלה את מצוקת החניה לנוסעי הרכבת והצורך הדחוף להקמת חניון מסודר כראוי לעיר מתפתחת כבית שמש, העומדת כבר היום על כ-100.000 תושבים, וצירף עצומה של תושבים רבים המשתמשים בשירותי הרכבת.

ראש העיר הרחיב אודות הצורך בחיזוק הקשר עם רכבת ישראל, היות ותושבים רבים בבית שמש רואים בנסיעה ברכבת פתרון הולם לתחבורה מחוץ לעיר, והקמת פורום מיוחד לקשר עם המגזר החרדי בעיר.

 [צלם]

אנשי התכנון בעירייה, הציגו תוכנית מאושרת מבחינה תכנונית, לחניון עבור 120 מקומות חנייה מצידה השני של מסילת הרכבת, כאשר הגישה לחניון תהיה באמצעות גשר שיבנה למטרה זו. לחניון קיימות אופציה להרחבה עתידית עד 500 מקומות חנייה, וביצוע העבודות אמור להיות במקביל להפרדה המפלסית המתוכננת בכביש 38 הסמוך.

כן הוחלט על הקמת חניון נוסף אשר יכיל 170 מקומות חניה בהמשך הרחוב, כאשר העירייה תפעל לתפיסת השטחים מול מינהל מקרקעי ישראל ולביצוע העבודות בפועל, ואילו רכבת ישראל תשתתף במימון.

יעקב אפרתי יו"ר דירקטוריון הרכבת הביע הזדהות מוחלטת עם הצורך במתן פתרון למצוקת החניה, והציג את נתוני פעילות הרכבת בבית שמש, כאשר 70.000 איש נוסעים ברכבת מידי חודש, והבטיח את שיתוף פעולה מלא מצד רכבת ישראל בכל הדרוש.

יצויין, כי בסמוך לחניון הרכבת הנוכחי, אמור לקום מסוף תחבורה ציבורית של העיר בית שמש, כך שמפת התחבורה הציבורית בעיר בית שמש עומדת לעבור שדרוג משמעותי נוסף.