יום חמישי י"ב בתמוז תשפ"ד 18/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

מקווה חדש יוקם בראש העין

מדובר במקווה הטהרה הראשון שיוקם בשכונות החדשות של העיר. ראש העיר: "עלינו לתת מענה לצרכים של הציבור המסורתי-דתי"

יאיר לב א' באדר תש"ע - 15/02/2010 09:25

כ-20 שנה לאחר השלמת בניית השכונות החדשות בעיר ראש-העין, בהן מתגוררים כ-20 אלף תושבים, צפוי להבנות המקווה הראשון בשכונות אלו, בצמוד לבית כנסת קיים בשכונת נווה-אפק האזרחית.

הקרקע למקווה הוקצאה לפני שנים ארוכות, אולם עד כה מנעו קשיים תקציביים את בניית המקווה, לו המתינו בקוצר רוח מאות נשים מסורתיות המתגוררות בשכונות החדשות.

בשבוע האחרון נפגש ראש העיר משה סיני, עם הגר"א בקשי דורון, מי שהיה הרב הראשי לישראל, בלשכת הרב בירושלים, ובמעמד חגיגי זה נחתם הסכם במסגרתו קיבלה ראש-העין תרומה של כמה מאות אלפי שקלים מתורם מברזיל, להשלמת המקווה.

במעמד החגיגי נכחו גם רב העיר, עזריה בסיס, ומחזיק תיק התרבות התורנית והחינוך התורני, הרב אדמוני.

ראש העיר הביע סיפוק מכך שמקווה הטהרה החדש ייתן מענה לצרכים של תושבי העיר. "כפי שהעיר מתפתחת בתחומי התשתיות, התרבות, החינוך, נפתחים עסקים ומרכזים חדשים, כך גם עלינו לתת מענה לצרכים של הציבור המסורתי-דתי ואני בטוח שאנו נצליח באמונה ובאהבה להקנות תחושה של איכות חיים לכל תושבי העיר, דתיים וחילוניים כאחד" לדברי ראש העיר.


דוברות עיריית ראש העין
משה סיני ראש העיר, חותם על ההסכם עם הרב בקשי, הרב אדמוני מחזיק תיק תרבות וחינוך תורני,
 ורב העיר, עזריה בסיס. [צלם]