יום שלישי ט"ז בשבט תשפ"ב 18/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

האם הדואר סוף-סוף יגיע בזמן?

חברת הדואר נענתה לדרישה ותשכיר בעצמה נכס להקמת סניף ברמת בית-שמש א'

אבי משה ט' בכסלו תש"ע - 26/11/2009 19:05
האם בקרוב יגיע הקץ לסבלם של אלפי משפחות ברמת בית שמש א', שנאלצים לנדוד למרחקים כדי לקבל שירותי דואר?
 
לאחר אין-ספור ביטולים למכרזים להקמת סניף דואר בשכונה החרדית הגדולה, וזאת בהעדר מקום הולם ומתאים לסניף דואר מקומי, פרסמה הנהלת רשות הדואר מכרז למציאת נכס מתאים להפעלת הסניף.
 
לאור מצוקת התושבים ופניות רבות חוזרות ונשנות שהגיעו ללשכתו של סגן ראש העיר ר' שמואל גרינברג, ולאחר שבמכרזים שהתפרסמו לא היו מתמודדים ובסופו של דבר פתיחת סניף דואר ברמה א' לא יצאה אל הפועל, פנה גרינברג לח"כ ר' אורי מקלב, יו"ר הוועדה לפניות הציבור בכנסת, ובעקבות דיוני הוועדה נעתר מר אהוד שירוני, מ"מ מנהל מרחב ירושלים ברשות הדואר, לפנייתו של גרינברג, לבחון אפשרות לשכור נכס מתאים באחד ממרכזי המסחר בשכונת רמת בית שמש א', ובימים אלו יוצא מכרז להשכרת נכס למטרה זו.
 
יצוין, כי בוועדה לפניות הציבור בכנסת, שהתכנסה כמה פעמים, העלה ר' שמואל גרינברג הצעה חלופית לבחון אפשרות למתן שירותי דואר באמצעות מבנה יביל ("דוארית") אשר תוצב בשטח אותו תקצה לשם כך העירייה. גרינברג אף פנה לגורמים בעיריית בית-שמש לבדיקת אפשרות זו, אך ההצעה נדחתה על-ידי היועץ המשפטי, מיקי גסטוירט, שטען כי היות וחברת הדואר הינה חברה עסקית לכל דבר ועניין ופעילותה אינה מוכרת כפעילות מלכ"ר או כחברה לתועלת הציבור, מכאן שמדובר בהקצאה למטרות מסחר ואין התקנות מאפשרות הקצאה ללא תמורה לגוף מעין זה. לפיכך, הוא לא נענה לבקשתו של גרינברג.
 
בעיריית בית-שמש מציינים, כי הסיבה להיעדר מתמודדים להפעלת סוכנות הדואר, נובעת מעצם העובדה שמחירי השכירות של חנויות ברמת בית שמש א' גבוהים, ושכירת הנכס ע"י רשות הדואר הוא המהלך הנכון ביותר שיביא לפתיחת סוכנות דואר ברמת בית שמש א'.   
 
מלשכת סגן ראש העיר, ר' שמואל גרינברג, נמסר כי בימים אלו יוצא המכרז ויש לעקוב אחר הפרסומים בעיתונות המקומית.
 1. 1. מי שאשם במצב הוא ראש העיר אבוטבול
  חנה 27/11/2009 14:44
  אבוטבל מנע את בניית המע"ר ועכשיו אין שטחי מסחר ברמת בית שמש והמעט שיש מושכרים בדמי שכירות מופקעים. ממש חלם!!!