יום חמישי י"ב בתמוז תשפ"ד 18/07/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

והקרן קיימת להם ...בבני-ברק

חברי נשיאות הקרן לפיתוח ב"ב, ביקרו עם ראש העיר אצל גדולי ישראל שליט"א

משה שוורץ ג' בכסלו תש"ע - 20/11/2009 10:09
חברי נשיאות הקרן לפיתוח בני-ברק בארה"ב התקבלו השבוע, יחד עם ראש העיר ויו"ר הנהלת הקרן, ר' יעקב אשר, ומנהל ההקמה של הקרן ר' משה אייזן, במעונם של גדולי ישראל, מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון ליב שטינמן שליט"א ומרן הגאון רבי מיכל יהודה ליפקוביץ שליט"א, כדי לדווח על הפעולות הברוכות שנעשו לקידום הקרן ולקבל את ברכת הדרך.
 
חברי נשיאות הקרן בארה"ב, ר' אברהם הלפרין, ר' אברהם נח קליין, ר' שלמה מאיר ור' יוסף ולדמן, נפגשו עם ר' יעקב אשר, ראש העיר, לפני כניסתם לבתי גדולי התורה כדי לדווח על ההתפתחויות האחרונות בקרן ועל פרויקטים שונים העומדים על הפרק.
 
בפגישה הדגיש ר' יעקב אשר, כי יעדיה של הקרן החדשה הם גיוס תרומות מקרנות, מקהילות ומאישים מכל שכבות הציבור, לא לפעילות עירונית שוטפת, אלא לשיתוף תורמים בקרן פיתוח גדולה ומסודרת, שתתמוך במפעלי רווחה, חינוך, איכות חיים ותשתיות עירוניות.
 
ראש העיר הוסיף, כי בכוונתו לשתף את ידידי הקרן בתכניותיה לפרויקטים נרחבים ומגוונים כהפעלת קורסים, מדרשה תורנית, מסגרות חינוכיות, צהרונים, מסגרות לנוער המתקשה במסגרות חינוכיות רגילות ועוד, כשדגש מיוחד מושם בתקופה זו לקידום פרויקט פארק צפון העיר, בהיקף כה גדול שיעדו מקומות משחק והנאה לילדי העיר, כדי שלא יזדקקו לרעות בשדות זרים ושלא יפגע החינוך התורני הצרוף המוקנה להם בעמל וביגע במשך שנים רבות.
 
ר' יעקב אשר, שזוכה לברכת כל גדולי התורה והחסידות ולתמיכת כל המפלגות, הציב לעצמו יעד מרכזי לעצמאות כלכלית עירונית, באמצעות הקמת מרכזי היי-טק חדשים ואזורי תעשייה בצפון העיר, המתפתח כבר בצעדי ענק ובבינוי מגדלי מסחר ועסקים רבי-קומות. ראש העיר גם החל בגיוס משקיעים עתירי-ממון לקידום הכלכלה ע"י פיתוח מקומות תעסוקה בעיר, כשהעירייה תפעל, מצידה, להשתתף בסכום דומה על כל סכום שיתרם, לרווחת העיר ותושביה.
 
מהנהלת הקרן נמסר, כי מגיעים אליה הדים חיוביים ביותר של ציבור אנשי עסקים נדיבי-לב, המבקשים, כידידי העיר, להשתלב בפעילויות הקרן ולהכיר מקרוב את צרכי העיר התורנית הגדולה בעולם ואת הדרכים להגשמתם, הלכה למעשה.
 
למשתתפי ישיבת העבודה בלשכת רה"ע גם נמסר דיווח ע"י ר' יוסף ויכסלבוים, עוזר בכיר לרה"ע, על פרוייקט "משלבים ידיים", המורכב ממנהלי אגפים ומחלקות בעירייה, לעבודות נרחבות של שיפוצים ותיקונים בשכונות, שכונה אחר שכונה, כשהראשונה שבהן בפרוייקט היא שכונת זכרון-מאיר שנוסדה ע"י הרב יעקב הלפרין ז"ל, סבו של ר' אברהם הלפרין, חבר הנהלת הקרן לפיתוח בני-ברק, המקדם את תכנית השיפוצים וההרחבה בבית-המרחץ שבשכונה זו.


  []