יום שישי י"ג בסיון תש"פ 05/06/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

ישודרגו קווי התחבורה בביתר-עילית

קו חדש יחבר בין שתי גבעות העיר, ויתוגברו הנסיעות בין ביתר-עילית לבית-שמש

אבי משה ל' בחשון תש"ע - 17/11/2009 23:28
חברת 'עילית' תפעיל קו חדש, 5, המחבר בין שני חלקי העיר ביתר-עילית. בנוסף, תפעיל החברה בקו ביתר-עילית–בית שמש, קו 198, תחנה לאיסוף והורדת נוסעים גם בשכונת "חפציבה" בעיר בית-שמש וכל קווי התחבורה הציבורית יתוגברו בשעות העומס. כך סיכמו ראש העיר ביתר-עילית, ר' מאיר רובינשטיין ונציגי משרד התחבורה וחברת "עילית".
 
בפגישה שבה השתתפו סגן אגף בכיר במשרד התחבורה, מר דרור גנון, ממונה מחוז ירושלים והדרום, מר יוסי אזולאי ונציג חברת 'עילית', ר' משה אהרן יעקובזון, סוכם עוד כי חברת 'עילית' תתגבר את קו 198, ביתר–בית-שמש, בשמונה נסיעות יומיות נוספות. המשתתפים הסכימו כי הפעלת נקודת האיסוף ב'חפציבה' היא כורח המציאות שכן עד עתה נאלצו תושבי השכונה בבית שמש לכתת רגליים לתחנות סמוכות בתנאי לכת ומזג אויר קשים.
 
הקו החדש, 5, שיחבר בין הגבעות א' וב' בעיר ביתר, התאפשר לאחר שלבקשת ראש העיר, רובינשטיין, אישר שר הבינוי והשיכון, ר' אריאל אטיאס, את התקצוב להקמת שתי כיכרות שנדרשו מבחינה בטיחותית ב'דרך הרמ"ז' המחבר בין שתי הגבעות. הקו החדש שיופעל בתדירות גבוהה, יחבר בין שכונות 'הדס' ו'הדקל' שבגבעה א' לשכונת 'התמר' שבגבעה ב'.
 
הקו שיתוגבר בשעות העומס יקצר מאוד את הדרך שבין השכונות לכדי 5-6 דקות נסיעה בלבד. עד עתה ארכה נסיעה זו בשעות העומס לכדי כחצי שעה עד 40 דקות. קיצור משך זמן הנסיעה התאפשר גם בעקבות אכלוס רחוב 'אדמור"י ויז'ניץ', עובדה שאפשרה את פתיחת צירי התחבורה בין הרחובות 'החוזה מלובלין' ל'מוצפי' ו'כנסת יחזקאל'.
 
חברת 'עילית' הודיעה כי השירותים החדשים יופעלו החל מיום רביעי, ב' דר"ח כסלו, ה-18 בנובמבר.
 
רובינשטיין שיבח את נציגי משרד התחבורה, מר דרור גנון ומר יוסי אזולאי, על פעילותם להסדרת שירותי תחבורה נאותים לתושבי העיר ועל האוזן הקשבת לרחשי לב הציבור ונציגיו. ראש העיר שיבח גם את חברת 'עילית' ומנכ"לה, מר ציון פת במלואת 3 שנים להפעלתה בעיר:"חברת 'עילית' הוכיחה כי ניתן לספק שירותי תחבורה ציבורית יעילים, אמינים וזמינים גם בתנאי לחץ והנהלתה ערה לכל בקשה. הוכח כי כשהנהלת חברה מבקשת בכל תנאי לספק שירותי תחבורה נאותים וכקווי 'מהדרין' כמצוות גדולי וצדיקי הדור שליט"א היא אינה מסתפקת ב'תירוצים' אלא מבצעת אותם הלכה למעשה לשביעות רצונם של הלקוחות", אמר.
 
רובינשטיין הזכיר את המאבקים הקשים נגד החברה הקודמת שהפעילה שירותי תחבורה גרועים לעיר. "בזמנו קיבלנו היתר הלכתי מיוחד לפנות לערכאות ופעלנו בכל המישורים והחזיתות, כדי שהתושבים יוכלו לקבל את המגיע להם בדין וביושר – שירותי תחבורה נאותים. המאבק הנחוש והבלתי מתפשר נשא פרי, והחברה הוחלפה. כיום, לאחר שעברנו כמה פעמים עם חברת 'עילית' את כל חגי ומועדי השנה, כאשר בערבי החג ובמוצאי החג נרשמים עומסים גדולים במיוחד, אנו מבקשים לומר לכל הציבור החרדי בערים אחרות ובכלל, כי יש שכר לפעולה וכי אין להסתפק ב'תירוצים'. יש לשתף פעולה עם אנשי משרד התחבורה הקשובים היטיב לבקשות הציבור החרדי ולדרוש שירותי תחבורה נאותים, כי הוכח שאפשר אחרת".