יום ראשון ט"ז באדר תשפ"א 28/02/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

גן יבנה: יוקם מקווה חדש בצפון העיר

מקווה מפואר יוקם בצפון העיר, במימון המועצה המקומית והמשרד לשירות דת

משה שוורץ ל' בחשון תש"ע - 17/11/2009 13:19
בשורה לתושבי צפון גן-יבנה: הונחה אבן הפינה למקווה טהרה חדש. בניית המקווה תחל בשבועות הקרובים באמצעות חברה קבלנית בעלת ניסיון רב בהקמת מקוואות ברחבי המדינה.
 
עד-כה נאלצו תושבי צפון גן-יבנה לכתת את רגליהם לאחד משני מקוואות בדרום הישוב. בעקבות פעילותו של ראש המועצה, דרור אהרון, יוקם מקווה חדש ברחוב הארגמן.
 
המקווה שיהיה בן 70 מ"ר, תוכנן על ידי האדריכל שי פדר, בעל מוניטין בתחום זה. המבנה יוקם על ידי "החברה המרכזית לפיתוח השומרון" בהשקעה של כ-1.1 מליון שקלים, שגוייסו מהמשרד  לשירותי דת ובהקצבה משלימה של המועצה המקומית.
 
בטקס חגיגי שהתקיים ביום חמישי האחרון, הונחה אבן הפינה להקמת המקווה, במעמד רב הישוב, הרב משומר צוברי, ראש המועצה דרור אהרון, סגניו וחברי מועצה, הממונה על המועצה הדתית שמואל עוגן ועובדי מועצה רבים.
 
הרב משומר בירך את ראש המועצה דרור אהרון, וציין כי הוא זוכה לחנוך מבני חינוך וציבור לרוב, אך הנחת אבן פינה למקווה טהרה, הינה אחד החשובים והמרגשים שבהם. עוד הפליג הרב לדבר בחשיבות מצוות הטהרה לשמירה על טהרת המשפחה והחיים היהודיים בקהילה.
 
שמואל עוגן, הממונה על המועצה הדתית, ציין כי אכן יום חג הוא לשכונה הצפונית, ממנה קיבל עם השנים פניות רבות להקמת מקווה נגיש.
 
בטרם הזמין את הנוכחים לחתום על מגילת היסוד שכמיטב המסורת הוטמנה באדמה, הודה ראש המועצה דרור אהרון לכל חברי המועצה, על הצטרפותם לאישור המהלך המשמעותי הזה, וכן הודה לחבר המועצה שלמה ממן, מחזיק תיק החינוך הדתי, אותו הפקיד על תיאום הפרויקט.