יום רביעי י"א בסיון תש"פ 03/06/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

צה"ל מפנה אמל"ח מהעיר אלעד

במבצע מיוחד: צה"ל יפנה את שרידי הנפלים והאמל"ח שנותרו בשטחים סביב העיר אלעד, ששימשו בעבר לשטח אש עבור הצבא

משה שוורץ ב' באייר תשס"ט - 26/04/2009 07:51
צה"ל החל לאחרונה לפנות את שרידי האמל"ח מסביב לעיר אלעד, וזאת בעקבות פניית ראש העיר הרב יצחק עידן לצה"ל.
 
בעירייה מציינים, כי לאחרונה חלה עליה במספר המקרים בהם הוזעקו חבלני המשטרה לטפל בשרידי אמל"ח שנמצאו על-ידי נערים בעיר אלעד, וזאת משום שממזרח לעיר קיים שטח צבאי ששימש בעבר לשטח אש עבור אימוני צה"ל. בשל פרצות בגדר המקיפה את העיר שנעשו על-ידי אנשים חסרי אחריות, כדברי העירייה, נכנסים מידי פעם נערים אל שטח האש ומחפשים שרידי אמל"ח, משחקים איתם ומכניסים אותם אל תוככי העיר ולאחר מכן מזמינים את המשטרה וממתינים להגעת החבלן, שיפוצץ את האמל"ח.
 
בשל חומרת הסכנה, עיריית אלעד החלה בטיפול מקיף בתופעה, במספר מישורים. במישור ההסברתי, העירייה תפעל במסע הסברה על חומרת הדבר בתלמודי התורה ובבתי הספר בעיר. בנוסף, העירייה הגישה בקשה לבכירי צה"ל בכדי שיפנו את שטח האש משרידי האמל"ח.
 
בצה"ל נענו מיידית לבקשת ראש העיר הרב יצחק עידן, וכבר בשבוע החולף הגיעו לעיר עשרות חיילי צה"ל כדי לפנות את שרידי האמל"ח. עידן קיבל את פני החיילים, ונכנס בליווי מפקד היחידה אל השטח בכדי לעקוב מקרוב אחר פעילות החיילים.
 
בתדרוך שנמסר לחיילים, הם התבקשו לסרוק היטב את השטח, ולסמן את כל שרידי האמל"ח שנותרו, על-מנת שלאחר מכן יגיעו חבלנים מהצבא ויפנו אותם מהשטח. כבר ביום הסריקה הראשון סרקו החיילים שטח ניכר, ומצאו במקום שרידי אמל"ח, ללא חומר נפץ פעיל.
 
ראש העיר הרב יצחק עידן הודה לאלוף הפיקוד ולקצינים שאישרו את הגעת החיילים. "אני רוצה לשמור על ילדי העיר שח"ו לא יפגעו ולהקדים רפואה למכה. למרות שהאימונים בשטח זה הופסקו כבר לפני 7 שנים, חשוב לבדוק את השטח שוב, כדי להסיר חשש, שח"ו לא יקרה אסון", אמר עידן.