שבת כ' בשבט תשפ"ב 22/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

ב"ב: חשמל השבת יפעל בעת חירום

העירייה תפתח בתקופת נסיון לניתוב מערכות חשמל השבת לסיפוק חשמל בשעת חירום

י' בחשון תש"ע - 28/10/2009 13:01
הרב יעקב אשר, ראש עיריית בני ברק הודיע על נכונות העירייה להיכנס לפיילוט לאספקת חשמל בשבתות ובחגים ובשעת חירום בנקודות מרכזיות בעיר שיתבסס על מערכת הדיזל גנרטורים לאספקת חשמל הקיימת בעיר לאספקת מים בשבתות ובחגים, וזאת לאחר שפיקוד העורף ייתן את הסכמתו בנושאים אלו בהיבט התקציבי.

מצב זה יביא לפיתרון של אספקת חשמל במקומות מרכזיים ובמאור רחובות בשעת חירום וחשמל כשר, שיענה על רצונם של רבים מתושבי העיר.
את הצעתו העלה ראש העיר במפגש היכרות עם אל"מ אדם זוסמן, המפקד החדש של מחוז דן שבפיקוד העורף שציין את שיתוף הפעולה המעולה שהיה קיים בין הרב יעקב אשר, ראש העיר והאגף לשירותי חירום של העירייה שבהנהלת מר חיים נוגלבלט לבין קודמו בתפקיד מפקד המחוז, אל"מ צבי טסלר.
 במפגש בין נציגי הצבא לאנשי העיריה. מימין לשמאל: סרן עמירם מלכה, קצין הרשויות הנפתי; אל"מ אדם זוסמן, המפקד החדש של מחוז דן בפיקוד העורף; הרב יעקב אשר, ראש העיר; מר חיים נוגלבלט, מנהל אגף שירותי חירום של העירייה.

ראש העיר הדגיש, כי במערכת הקיימת לאספקת חשמל לאספקת מים בעיר בשבתות ובחגים ניתן, בשיתוף פיקוד העורף, לספק חשמל בשעת חירום למאור רחובות, לבתי ספר גדולים ולמתקני מל"ח (משק לשעת חירום) ופס"ח (פינוי, סעד, חללים).
מר חיים נוגלבלט, מנהל אגף שירותי חירום של העירייה סקר את הערכות העיר לשעת חירום בתחומים שונים ועל יחודיותה של העיר בנושאים כגמילות חסדים וסיוע הדדי בקרב האוכולסיה שיכולים לסייע בשעת חירום. הוא הודה לראש העיר על הירתמותו למגוון נושאי האבטחה ושעת החירום בעיר.

במפגש ההיכרות, בו נכחו גם סרן עמירם מלכה, קצין רשויות בנפת גנים שבמחוז דן וגב' ורדה וירז'בינסקי, רכזת תחומי מל"ח-פס"ח בעירייה נמסרה סקירה של תכנית המחשוב החדשה שהופעלו בעירייה, ביזמת ראש העיר, הכוללת גם עידן מחשוב לתוכנת מל"ח העוסקת בהכנת המשק לשעת חירום והיא מכילה בקירבה מאגר נתונים גדול על מתקני העיר ועל גורמי האבטחה במרחב, וכמו"כ כל ההנחיות במצב חירום תועברנה בזמן אמת וישירות באמצעות מערכת המחשוב.

כל בעל תפקיד, האחראי על אחד מנושאי מל"ח, יוכל להפעיל את מערך החירום באמצעות תוכנת מל"ח ובסיוע מערכת המחשבים החדשה, ולראשונה, ביקורת המל"ח שתערך בעיריית בני ברק בעוד כחודש, תתבצע באמצעות מערכת המחשוב, כאשר כל אחראי לנושא יעדכן את תיק המל"ח שבתחום אחריותו.

מפקד המחוז, אל"מ אדם זוסמן הודיע, כי פיקוד העורף מתכנן לעבור להודעות חירום לפלאפונים של האוכלוסיה, וכמו"כ מסר כי יבדוק את הצעת ראש העיר אם ניתן יהיה לפרוץ לפלאפונים כשרים, בידיעת הרבנים.
 1. 1. ואחרי זה יעקלו לנו חשבונות בנק כדי לשלם את זה. [לל"ת]
  אבי 05/11/2009 00:35