שבת כ' בשבט תשפ"ב 22/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

שר הפנים: אסייע לבית הספר "תשמע"

השר הרב אלי ישי הזדעזע מהתנאים הקשים של ביה"ס ומהסחבת של עיריית ירושלים

אבי משה ד' בחשון תש"ע - 22/10/2009 11:22
שר הפנים ויו"ר תנועת ש"ס, הרב אליהו ישי, היה השבוע אורח בית הספר ומרכז לילדים אוטיסטים "תשמע" בירושלים, שהינו המרכז הייחודי בארץ בשיטת הטיפול בילדים אוטיסטים.
 
מנכ"ל בית הספר הרב משה ויינשטיין, שקיבל את פני השר בכניסה לבית הספר, הציג בפני שר הפנים את פעילות בית הספר ושיטת הטיפול הייחודית בו בשיטת ABA, שיטה שנוסתה בהצלחה רבה בארה"ב לטיפול בילדים אוטיסטים, וקבל בפני השר ישי על מצוקת המקום החריפה של ביה"ס, כאשר 60 התלמידים ו-100 אנשי הצוות נאלצים להצטופף בתוך בנין מגורים שהוסב לכיתות לימוד.
 
בהמשך סייר שר הפנים הרב אלי ישי עם מנכ"ל בית הספר בכיתות השונות, נפגש עם ילדי בית הספר, שוחח עמם, התרגש משיחות עם ילדים שהוגדרו עד לא מכבר כאוטיסטים במצב קשה, וכיום, במסגרת שיטת הטיפול הייחודית של "תשמע", התקדמו והשתפרו בכל רמות התפקוד, הן בבית, הן בבית הספר והן ברמת היכולות הלימודיות של התלמידים.
 
השר ישי הזדעזע מהתנאים הקשים של בית הספר, והביע את תמיהתו הרבה לנוכח הסחבת שננקטת על-ידי עיריית ירושלים להקצאת שטח לבנייה ומבנה חינוכי זמני לטובת עשרות הילדים האוטיסטים של "תשמע".
 
בתום הביקור הבטיח שר הפנים לסייע לבית הספר "תשמע" ככל יכולתו ובכל תחום שיידרש, כדי לקדם את בית הספר ותלמידיו המיוחדים.