יום שלישי כ"ג בשבט תשפ"ב 25/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

כעיר שחוברה לה יחדיו...

קווי תחבורה חדשים בבית-שמש יחברו אותה עם קריית יערים וקריית גת

אבי משה כ"ח בתשרי תש"ע - 16/10/2009 10:46
מהפכת התחבורה הציבורית בעיר בית-שמש – נמשכת. החל מראש חודש חשוון יחלו לפעול קווי תחבורה חדשים בעיר, בנוסף לשני קווים חדשים שיחברו את בית-שמש עם קריית יערים (טלז-סטון) וקריית גת.
 
סגן ראש העיר הרב שמואל גרינברג המכהן כיו"ר ועדת תנועה ותחבורה פעל בתקופה האחרונה להרחבת התחבורה הציבורית ליעדים נוספים. פגישות רבות שנערכו בנושא הביאו לתוצאות הברוכות להפעלת קווים נוספים, החל מיום שני הקרוב.
 
קו חדש שמספרו 434 יחל לפעול מבית-שמש לקריית יערים בכל יום ע"י חברת סופרבוס. לקו זה היה ביקוש רב של תושבים, בהם משפחות המבקרות בבית ההחלמה ליולדות, אשר מעתה לא יאלצו לנסוע במוניות או בתחבורה הציבורית דרך ירושלים.
 
קו נוסף שיחל לפעול מהשבוע הקרוב, הוא קו 232 מבית-שמש לקריית גת שיפעל בסופי שבוע מהשכונות החרדיות בבית-שמש למוקדי הקהילות החרדיות בקריית גת. קו זה יפעל גם הוא על-ידי חברת סופרבוס. 
 
בנוסף יחלו את פעולתם קווים עירוניים חדשים, קו 16 וקו 18, שיבצעו נסיעות פנימיות ויקלו על העומס בקווים הקיימים. יצוין, כי קו 16 הותאם לזמני הרכבת ויבצע נסיעות ישירות מרמת בית שמש א' לתחנת הרכבת דרך כביש 38.
 
סגן ראש העיר הרב גרינברג ציין כי ההצלחה בהפעלת הקווים החדשים היא פועל יוצא של שיתוף פעולה פורה בין העירייה לאגף תח"צ במשרד התחבורה. כן ציין את פועלם של מר יהודה אלבז, מר דרור גנון, הרב שלמה רוזנשטיין ומר יוסי אזולאי ממשרד התחבורה אשר קשובים לבקשות ועדת תנועה בעיר.
 
הצלחה זו מצטרפת להפעלת קו 335 מבית שמש למודיעין עילית שהחל לפעול לפני מספר חודשים בהצלחה יוצאת דופן לשביעות רצון התושבים.
 
בלשכת סגן ראש העיר עמלים כעת על חיבור בית שמש לצפון הארץ בסופי שבוע, פרויקט הנמצא כעת בבחינה של משרד התחבורה.