שבת כ' בשבט תשפ"ב 22/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

בקרוב: בחירות למנהלים הקהילתיים בי-ם

אחרי למעלה מעשור, יבחרו התושבים את נציגיהם במינהלים. צפוי מאבק על שכונת רמות

אבי משה כ"ו בתשרי תש"ע - 14/10/2009 18:19
לאחר למעלה מעשר שנים של התנהלות המינהלים הקהילתיים בירושלים ללא בחירות דמוקרטיות, אמורות להתקיים בחירות כאלה בכל המינהלים הקהילתיים עד סוף השנה הבאה.
 
בעיריית ירושלים אומרים, כי לאור העיכובים במימוש החלטת העירייה, דורשת העירייה ומצפה כי החברה הירושלמית למתנ"סים ולמינהלים קהילתיים תעמוד בהתחייבויותיה ותפעל יד ביד עם העירייה לקיום הבחירות במתווה ובלוח הזמנים שסוכם.
 
במינהלים בשכונות גינות העיר, הר חומה, פסגת זאב ושמואל הנביא ייערכו הבחירות עד לסוף שנת 2009 ובשאר המינהלים הן ייערכו עד לסוף שנת 2010. ההחלטות אלו שהתקבלו בוועדה העירונית למינהלים קהילתיים אושרו כדין במועצת העיר ירושלים, ולפיכך מחויבת החברה הירושלמית לביצוען. "העירייה רואה חשיבות רבה במימוש החלטת מועצת העיר ותפעל להוציאה לפועל באמצעים העומדים לרשותה", מסר דובר העירייה, גידי שמרלינג.
 
בעיריית ירושלים אומרים, כי ברוב שכונות העיר לא נערכו בחירות מזה כ-10 עד 15 שנה, "דבר אשר פוגע ביכולתם של המינהלים הקהילתיים לייצג את תושבי העיר ובמקרים רבים פותח פתח לעסקנות פוליטית, מביא לפגיעה במינהל התקין ולאי שיתוף אמיתי של התושבים בשכונות השונות, בהתאם לחזון ולמדיניות של הנהלים וכפי שראוי במשטר דמוקרטי", אומרים בעירייה.
 
ראש העיר, ניר ברקת, אמר כי הוא "מאמין גדול בשיתוף הציבור בקבלת ההחלטות הנוגעות לחייהם. המינהלים הקהילתיים יכולים להיות פלטפורמה ראויה וחשובה לייצוג התושבים מול העירייה, אך תנאי הכרחי לכך הוא רענון השורות לאחר שנים כה רבות ועריכת  בחירות חדשות כדי שהמינהלים יקבלו תוקף ציבורי וייצגו נאמנה את תושבי העיר בכל שכונה ושכונה. זהו האינטרס הציבורי של תושבי ירושלים".
 
נראה, כי בכמה שכונות בהן השתנה גוון האוכלוסייה בעשור האחרון, ייווצרו חיכוכים וויכוחים בנוגע לבחירות. כך למשל בשכונת רמות, שהייתה בעבר מעוז חילוני וכיום מתגורר בשכונה זו רוב מכריע של ציבור חרדי, צפוי להיות מהפך בשליטה על המינהל הקהילתי. עסקנים בשכונה מעריכים, כי המיעוט החילוני ברמות יעשה ככל שביכולתו כדי לטרפד את הבחירות ואת תוצאותיהן, כדי להמשיך ולקבוע עובדות בשטח בצורה אנטי-דמוקרטית.
 
מחזיקת תיק המינהלים הקהילתיים, חברת המועצה רחל עזריה אומרת, כי "מתחילת הקדנציה שיתוף הפעולה של העירייה והמינהלים הקהילתיים צבר תאוצה, ואנו כבר רואים פירות משיתוף פעולה זה. עקב אכילס של המינהלים הקהילתיים הוא סוגיית הבחירות והייצוג של תושבי השכונות במינהלים הקהילתיים. לפיכך, יש לפתור סוגיה זאת בהקדם, כדי לאפשר למינהלים הקהילתיים למלא את תפקידם למען תושבי העיר".