יום חמישי ג' באייר תשפ"א 15/04/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

ב"ב: הסדר הציבורי נשמר בהצלחה

ראש העיר קורא לתושבים: תמשיכו לשמור על עיר נקייה ומבהיקה

משה שוורץ ט"ו בתשרי תש"ע - 03/10/2009 20:00
תחת הכותרת "לשלב ידיים ובעוד מועד" גיבש הרב יעקב אשר, ראש עיריית בני-ברק מסגרת ארגונית להערכות מאסיבית במגוון תחומים עירוניים, לקראת החג, שהוכיחה את יעילותה המירבית ואת שיתוף-הפעולה הפורה של כלל המערכות העירוניות.
 
לצורך זה הקים ראש העיר צוות חשיבה וביצוע של כל מנהלי האגפים והמחלקות הנוגעים בדבר – כתשתיות ופיתוח, תברואה, הנדסה, תחבורה, נטיעות, פיקוח ושילוט ובשיתוף ובתיאום עם משטרת מרחב דן. פעילות זו תואמה ע"י הרב יוסף ויכסלבוים, עוזר בכיר לרה"ע.
 
המבצע לשמירת הסדר הציבורי ברחובות העיר, ובעיקר ביצירים המרכזיים, כלל אכיפה מוגברת של פקחי התברואה, פקחי אגף הפיקוח ושוטרים שעברו במשמרות נוספות ומתוגברת, בהתאם לחלוקה אזורית, לשמירה על חוק-העזר העירוניים, במטרה לשמור על הסדר ברחובות העיר ולדאוג לבטיחות בכבישים ולמעבר נוח להולכי-רגל.
 
המגמה הכללית במבצע זה היתה לשלב בין מראה חגיגי וססגוני של העיר לקראת החג לבין סדר ציבורי, ומשום כך, בעלי הדוכנים נדרשו להקפיד על שמירת מרחק של 2 מטר בין הדוכנים לבין שפת המדרכות, ובכך לאפשר להולכי-רגל לעבוד בבטחה, מבלי הצורך לרדת לכבישים עצמם. במסגרת מבצע ניקיון נרחב ביותר בוצעה פעילות עניפה ביותר, שכללה תוספת עשרות רבות של כלי-רכב לניקיון בכל אזורי העיר ומשמרות עובדים. בהתאם להנחיית ראש העיר, תוגבר אגף התברואה של העירייה, שבראשות הרב יהודה מרמורשטיין, חבר מועצת העירייה ובהנהלת מר נתנאל נחום ועוזרו מר אשר ג'רבי, במנופים רבים, רכבי דחס, רכבי טיאוט ועובדים, מנופים וכלים לפינוי גרוטאות רכב וגזם. כלי-רכב מיוחדים גם מוכנסים לרחובות קטנים שלמשאיות רגילות יש קושי להיכנס אליהם.
 
בגמר החג תפנה העירייה, בשני הימים כ"ג ו-כ"ד בתשרי ה'תש"ע את הסכך ברכב נפרד מכלל הפסולת, ולאחר מכן לא יהיה פינוי סכך בנפרד. כל מי שירצה לפנות סכך בנפרד לאחר תאריכים אלו יוכל להביאו למחסני העירייה שברחוב אשל אברהם.
 
הרב יעקב אשר, ראש העיר גם יצא בקריאה, לקראת החג, לציבור התושבים והסוחרים להמשיך במגמת שיתוף-הפעולה עם העירייה לשמירת עיר נקייה ומבהיקה ע"י הודעה על כל מפגע תברואתי למוקד העירוני "106", בכל שעות היממה. כמו"כ כדי לאפשר לעובדי העירייה לבצע את עבודת ניקיון העיר בלא הפרעה לסגור ולפנות את הדוכנים בערב החג, לא יאוחר מהשעה 1 בצהריים.
 1. 1. יחצ"נות מגעילה ושקרית
  א. שולמן 20/10/2009 20:21
  מי שכתב את הידיעה הזו לא היה בבני ברק. המציאות היתה שונה לגמרי. מכוערת ומצערת