יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

"השומרים" שומרים – אבל אין תקציב

השר לביטחון הפנים נחשף לפעילות המתנדבים החרדים שהביאו להפחתת הגניבות

אבי משה ו' בתשרי תש"ע - 24/09/2009 16:14
ח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס נפגש עם השר לביטחון פנים מר יצחק אהרונוביץ במטרה לחזק את שיתוף הפעולה בין המשטרה לבין ארגון "השומרים".
 
מוזס סיפר לשר אהרונוביץ כי ארגון "השומרים" הוקם על ידי מתנדבים חרדיים במטרה למגר את תופעת עבירות הרכוש והפשע בשכונות החרדיות בירושלים וכי המיזם מגובה על ידי רבני השכונות ונעשה בשיתוף פעולה מלא עם מורי הלכה. מאז פעילות הארגון ירדה רמת הפשיעה באחוזים ניכרים.
 
"הארגון מבוסס כולו על מתנדבים ועל מנת להגיע לתוצאות מקסימליות וכדי לנסות למגר את עבריינות הרכוש והפריצות הרבות לבתים בשכונות החרדיות, יש צורך בהקצאת משאבים ובשיתוף פעולה הדוק עם המשטרה. אני קורא לשר להרים את הכפפה ולעודד את המודל החדשני ואת פעילותו על ידי מתן גב תקציבי", אמר הרב מוזס.
 
בפגישה השתתפו הרב שלמה רוזנשטיין חבר הנהלת העיר ירושלים ומיוזמי ומובילי הפרויקט והרב אייזיק בראון. הרב רוזנשטיין סקר בפני השר את ההיסטוריה של הארגון ואת הסיבות שהביאו את הציבור החרדי להקים את ארגון "השומרים" ופירט את מהות הפעילות תוך ציון דוגמאות ספציפיות למקרים שטופלו על ידי מתנדבי הארגון אשר רק בשל היותם מקרב הקהילה החרדית ומודעים לרגישות, הביאו לסיום מוצלח של אירועים.
 
"עבירות הרכוש והפשע בשכונות החרדיות יחד עם מצוקת כח האדם במשטרה הולידו את הצורך במיסוד מתנדבים מתוך הקהילה אשר יד ביד עם המשטרה ובגיבוי מלא של רבני השכונות, יחזירו את תחושת הביטחון האישי לתושבים. הארגון זוכה להערכה רבה ממשטרת ירושלים אשר מגבה אותו בהדרכה וליווי" אמר רוזנשטיין, וציין לשבח את מפקדי משטרת ירושלים ומפקד תחנת המשטרה "לב הבירה", המשתפים פעולה בצורה יוצאת מן הכלל עם הארגון.
 
הרב אייזיק בראון הדגיש את מהירות הפעולה של מתנדבי הארגון כאשר תוך כדי ביצוע עבירה או פשע הם מגיעים למקום.
 
השר אהרונוביץ אמר כי הוא רואה חשיבות רבה בפעילות וכי יראה לתמוך בכל המובנים בהתארגנויות קהילתיות מסוג זה, המגבירות את הביטחון הסביבתי. "פעילות השומרים יכולה להוות פלטפורמה לארגונים נוספים ברחבי הארץ" אמר. עוד הוסיף כי העמדת אמצעי תחבורה, מכשירי קשר וכו' לרשות המתנדבים תישקל על ידו בחיוב.