יום רביעי י"ז בשבט תשפ"ב 19/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

לאן נעלמו קציני הביטחון העירוניים?

במודיעין עילית תוהים מדוע האחראים על הביטחון לא הגיעו לאירוע הגז מדמיע בברכפלד

אבי משה ה' בתשרי תש"ע - 23/09/2009 18:42
תושבים בעיר מודיעין-עילית טוענים, כי באירוע הגז מדמיע שאירע ביום שלישי בערב בשכונת ברכפלד, במהלכה פונתה ישיבת מיר מהמקום, לא הגיעו הגורמים האחראיים על הביטחון בעירייה.
 
כפי שפורסם הבוקר ב"אתרוג", כוחות החירום קיבלו דיווח על דליפת גז בישיבת מיר ברכפלד. החשש היה מפני דליפת גז מסוכנת. כוחות גדולים של הצלה ומד"א הוזעקו למקום, וכעבור זמן קצר התברר כי אין מדובר בדליפת גז אלא בגז מדמיע בלבד שהגיע לשכונה מאזור הכפר הסמוך דיר-קאדיס, שם נערך תרגיל צבאי.
 
תושבים בשכונה טוענים, כי בעוד כוחות ההצלה הגיעו במהירות, הרי שהגורמים האחראיים לביטחון התושבים בעירייה, לא הגיעו לשטח, למעט הממונה על איכות הסביבה בעיר, הרב מנחם שפירא.
 
לאן הם נעלמו באישון לילה?
 
דובר עיריית מודיעין-עילית, יחיאל סבר מסר בתגובה, כי בתחקיר מיוחד שנעשה הבוקר (ד') בשיתוף מחלקת הביטחון בעירייה, המשטרה וגורמי צבא, הוברר כי בוצע תרגיל צבאי באזור הכפר דיר קאדיס השוכן צפונית מערבית לשכונת ברכפלד, בטווח אווירי של כחצי ק"מ מהשכונה.
 
סבר ציין, כי הבוקר שיגר ראש העיר הרב יעקב גוטרמן, מכתב דחוף למח"ט בנימין אל"מ אביב רשף, בו הוא קובל על כך שהעירייה לא עודכנה מבעוד מועד על התרגיל ועל הטעות החמורה בשיקול הדעת וההחלטה לבצע תרגיל המלווה בירי רימונים בסמוך לישוב, ובפרט בשכונה שמתגוררים בה מאות פעוטות, בלע"ה. "הצבא אישר במכתב כי אכן מדובר בשגיאה ותקלה בטיחותית וכי הם מתחייבים להעביר את המקרה בחפיפות לפלוגה הנכנסת על מנת שמקרים דומים לא יישנו בעתיד", מסר הדובר.