יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

ב"ב: הוצבו פחים טמוני-קרקע חדשים

המטרה: לשפר את פינוי הפסולת. הפחים הוטמנו סמוך למוסדות חינוך ברחבי העיר

משה שוורץ ו' בתשרי תש"ע - 24/09/2009 09:53
חמישה פחי פסולת טמוני-קרקע חדשים, הותקנו בימים אלו בהתאם להנחיות הרב יעקב אשר, ראש העיר, במטרה להחליף את המכולות שעמדו ברחובות, בשיטה שתביא לשיפור ניכר בתחום פינוי פסולת.
 
באחרונה בודק אגף התברואה של העירייה, בראשות הרב מאיר יהודה מרמורשטיין, חבר הנהלת העירייה ובהנהלת מר נתנאל נחום, אפשרויות שונות להתמודד עם מקומות בעייתיים, בהם ישנו ריכוז גדול של פחים, וגורמים בכך ללכלוך ולצחנה לתושבי הסביבה. לצורך זה פנתה העירייה לקבלת הצעות מטובי היצרנים והיבואנים בתחום זה.
 
לאחר בדיקת ההצעות, הן מההיבט האיכותי והן מהצדדים הכספיים, סיכמה הועדה לקבל את הצעת חברה בעלת ניסיון וידע בתחום זה.
 
עד כה הותקנו טמונים חדשים בסמוך לבתי-ספר בית-יעקב רמב"ם, בית-יעקב כהנמן, בית-יעקב זכרון-מאיר, גני-ילדים עירוניים ותלמוד-תורה "מעוז התורה", ובקרוב - בסמוך לבית-ספר בית-יעקב מסורת ישראל שבקריית הרצוג.
 
שיטת ההטמנה קלה, מהירה ומאפשרת התאמת גודל הפח ומראהו לסביבה, התחזוקה פשוטה ושיטת הפינוי נוחה, והפחים עומדים בתקני בטיחות ואיכות אירופאיים מחמירים. למוטמנים ישנו יתרון סניטרי ניכר על הפח הרגיל והטמנת הפח באדמה יוצרת טמפטורה נמוכה של האשפה ומונעת מפגעי ריח ומפגעים סניטריים אחרים. בפחים החדשים ישנה, בכל פח, קיבולת של 18 עגלות קטנות. עלות כל טמון קרקע 35,000 שקל.
 
באחרונה גם נמשכת הפעילות האינטנסיבית כנגד החזקת מכולות בניה ברחבי העיר בשבתות, הגורמות למראות בלתי מכובדים ומהוות מקום להשלכת פסולת גם מסוגים אחרים. כמו כן פונתה והוחרמה סחורה שהוצבה ברחוב, בלא אישור, ושגרמה להפרעה לעוברי-אורח.
 1. 1. שקרנים מושחטים לא בדקו כלום
  יאיר 25/09/2009 18:57
  יש טמוני קרקע מפלסטיק זולים יותר וטובים תוצרת כחול לבן