יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

נהרסה חנות לא חוקית לממכר ירקות

עיריית בני-ברק אוכפת את חוקי הבניה והרסה מבנה שהוקם בשטח ציבורי בניגוד לחוק

משה שוורץ ה' בתשרי תש"ע - 23/09/2009 10:38
סככה בלתי חוקית, בשטח של כ-40 מטר רבוע ברחוב חיד"א בבני-ברק פונתה בידי פקחי אגף ההנדסה של העירייה ושוטרים ממשטרת מרחב דן.
 
המדובר בסככה בשטח ציבורי, מחוץ למבנה קיים, לממכר ירקות ופירות, שהוקמה באחרונה בלא רישיון, לאחר שבעבר כבר פורקה סככה דומה והוקמה שוב באחרונה. בעקבות זאת, הוצא צו הריסה מינהלי לסככה, והוא בוצע בידי הפקחים והשוטרים.
 
בפעולה עירונית ומשטרתית אחרת בוצעה סגירה של נגרייה שהוקמה בצפון העיר בתוך מבנה של בית-ספר שנסגר לפני שנים אחדות.
 
בעל הנגרייה נכנס לשטח המבנה, לפני כשש שנים, לאחר שפונה מכביש "אם המושבות", שנסלל באותה תקופה. לצורך זה אושר לו שימוש זמני בשטח של 100 מטר מהמבנה ו-50 מטר מהחצר.
 
אלא, שהמחזיק במקום פלש למתחם של 500 מטר מהמבנה ו-2 דונם בחצר. כדי לפנותו מהשטח, הוצא צו שיפוטי בביהמ"ש לעניינים מקומיים, בעקבות כתב-אישום שהוצא נגד המחזיק, לפי חוק רישוי עסקים ושימוש בלא היתר, בניגוד לחוקי התכנון והבנייה.
 
המחזיק בשטח לא ביצע את החלטת ביהמ"ש, והוגש נגדו כתב אישום על אי קיום צו ביהמ"ש, וכמו כן הוצא צו הפסקה מינהלי, לפי חוק רישוי עסקים.
 
עם ביצוע סגירת העסק, פנה המחזיק לבימ"ש בתל-אביב, וניתנה לו החלטה זמנית להישאר במבנה עד לקיום דיון במעמד שני הצדדים. לדעת נציגי העירייה, אין ספק שלביהמ"ש בתל-אביב לא נמסר המידע על החלטת ביהמ"ש לעניינים מקומיים לסגירת השטח הנוסף שאליו היתה הפלישה.