יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

בגלל המיתון: כסא חינם ביום הכיפורים

ביהכנ"ס הגדול בנצרת-עילית מתחשב במצב הכלכלי. הגבאי הראשי: הכסאות השנה חינם

ד' בתשרי תש"ע - 22/09/2009 16:14
בית הכנסת הגדול בנצרת-עילית לא יגבה השנה תשלום עבור מקומות ישיבה בתפילות יום הכיפורים. הסיבה: המצב הכלכלי והמיתון במשק.
 
בית הכנסת הגדול בנצרת-עילית נמנה עם עשרת בתי הכנסת היפים בישראל. הוא בנוי בצורה של כיפה הפוכה ובחזית - קיר אבן שמזכיר את הכותל.
 
בבית הכנסת 440 מקומות ישיבה והוא נחשב למבוקש ביותר על-ידי ציבור המתפללים, גם מחוץ לעיר נצרת-עילית. "בשבתות ובחגים בית הכנסת נמצא בתפוסה כמעט מלאה, וביום הכיפורים אין מקומות ישיבה", מספר ל"אתרוג" גבאי בית הכנסת, חיים קניג.
 
כמו בשאר בתי הכנסת, גם בבית הכנסת הגדול נהגו ב-40 השנים האחרונות לגבות תשלום עבור כסאות בתקופת החגים בחודש תשרי. מחיר כסא נע בין 100 ל-200 שקלים. תמורת סכום זה נשמר לרוכש כסא למהלך כל תפילות החג.
 
השנה, עקב המצב הכלכלי והמיתון במשק החליטה הנהלת בית הכנסת להקפיא את גביית התשלום ולאפשר מקומות ישיבה חינם לכל באי בית הכנסת. "כל מי שיקדים להגיע לתפילה יזכה בכסא שמור. אנחנו מקווים שבצעד זה נוכל לתת הרגשה טובה גם למי שאין הפרוטה מצויה בכיסו", אומר חיים קניג.
 
הגבאי מציין עוד, כי בבית הכנסת ישנם מספר כסאות קנויים שנרכשו מראש על-ידי מתפללים ונחשבים לקבועים. "רוב הכיסאות פנויים לקהל המתפללים. אנו מקווים שתפילות יום הכיפורים יישאו ברכה גם לשיפור המצב הכלכלי וכמובן לבריאות טובה וביאת משיח צדקנו", מסכם קניג.