יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

השר מרגי: מערת אליהו בחיפה תשופץ

יו"ר המועצה הדתית בחיפה גייס תרומה בסך 100,000 דולר לצורך עבודות השיפוץ במערה

דוד שמואלי כ"ז באלול תשס"ט - 16/09/2009 16:26
מזה תקופה ארוכה נתקלים המבקרים הרבים במערת אליהו הנביא השוכנת בעיר חיפה בקשיי גישה ונמצאים תחת סיכון.

בעקבות כך, פנה השר לשירותי דת הרב יעקב מרגי לשר התיירות סטס מסז'ניקוב והפנה את תשומת ליבו כי מערת אליהו הנביא נמצאת תחת אחריותו, ונדרש להפנות תקציב מיוחד לשימור האתר ופיתוחו לטובת הכלל. 

"מקום זה נחשב כמוקד עליה לרגל במהלך השנה לעשרות אלפי איש מכל העדות הדתות והחוגים. לצערנו, למקום מקודש זה אין דרכי גישה נוחים ובטוחים לטובת המבקרים הרבים הפוקדים אותו. כיון שמערת אליהו הנביא נמצאת תחת אחריותך אודה לך על הקצאת תקציב מיוחד לשימור האתר ופיתוחו לטובת הכלל". ציין השר במכתבו.
 
בעקבות בקשת השר מרגי לשר התיירות, גייס יו"ר המועצה הדתית הרב אבי ויצמן תורם אשר הקציב סכום בסך 100,000 דולר לצורך עבודות השיפוץ במערה.