יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

סוף-סוף: משפצים את בית העלמין בחיפה

לאחר הזנחה ממושכת מבוצעות בימים אלה עבודות גיזום אינטנסיביות בבית העלמין העתיק

דוד שמואלי כ"ה באלול תשס"ט - 14/09/2009 20:38
בית הקברות העתיק הנמצא במבואות חיפה, נמצא בהזנחה כאשר שום גורם מוסמך אינו מטפל בתחזוקה השוטפת. במקום לא ניתן כמעט לראות קברים בשל הצמחייה העבותה קוצים ושיחים גדלים באופן פראי, קברים מלוכלכים, פסולת בניין ברזלים ועוד.

בית העלמין העתיק, הנמצא במבואות חיפה, שרוי מזה שנים בהזנחה גדולה, כאשר אין כל גורם מוסמך המטפל בתחזוקה השוטפת. לאחרונה הגיעו עדויות קשות על לכלוך והזנחה מוגזמת של בית העלמין, בו טמונים מזה מאות רבות בשנים, אלפי יהודים, עוד מתקופת האמוראים.
 
 [צלם]
השר לשירותי דת הרב יעקב מרגי נפגש לאחרונה עם ראש עיריית חיפה יונה יהב והעלה בפניו את סוגיית ההזנחה המתמשכת בבית העלמין העתיק בעיר חיפה. ראש העיר הביע נכונות מצד העירייה ליטול אחריות ולתחזק את בית העלמין בשיתוף המשרד לשירותי דת.
 
יו"ר המועצה הדתית הרב אבי ויצמן ירד השבוע כפי שהבטיח לבית העלמין יחד עם צוות מתוגבר של פועלי התחזוקה והניקיון של העירייה ובמקום בוצעו בפיקוחו עבודות גיזום כללי באתר בסיוע כלי גיזום מקצועיים ומנוף איסוף הגזם. במשך השבוע יגיע צוות "המלקושים" מהעירייה לנקש ולרסס את העשבים השוטים.
 
 [צלם]
לאחר תכנון מקיף באתר תפעל המועצה הדתית בראשות הרב אבי ויצמן לגילוי מצבות שכוסו במשך הזמן על ידי עפר, סימונם ושימורם בחסות המשרד לשירותי דת המקצה תקציב מיוחד לשימור קברים עתיקים.
 [צלם]