יום שישי י"ג בסיון תש"פ 05/06/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

ביתר-עילית: יוקמו 49 כיתות לימוד חדשות

ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין: "העירייה הציבה את נושא בינוי הכיתות, כיעד מרכזי. מרבית מוסדות החינוך כבר במבני קבע, מרווחים ומפוארים"

אבי משה כ"ט בניסן תשס"ט - 23/04/2009 13:35
משרד החינוך אישר בימים האחרונים את תקציב הפרוגראמות לתכנון הקמת 49 כיתות למוסדות חינוך בעיר ביתר-עילית. המדובר בשלושה מבנים; 27 כיתות לתלמוד תורה שיוקם בחוב החוזה מלובלין בעיר, 16 כיתות לסמינר לבנות 'נתיבות חכמה' ברחוב קדו"ל וב-6 כיתות גן לחינוך מיוחד ברחוב מוצפי. המבנים יתוכננו על ידי מיטב האדריכלים ובהתאם לצרכיהם הייחודיים של התלמידים.
 
בשנים האחרונות נרשמה תנופת בנייה מאסיבית של כיתות לימוד חדשות בעיר, לרווחת התלמידים והמוסדות. ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין אמר כי "העירייה הציבה בשנים האחרונות, את נושא בינוי הכיתות כיעד מרכזי בפעילותה למען תושבי העיר וילדיהם. לשמחתי, אנו מוצאים אוזן קשבת במשרד החינוך. עד כה, רוב רובם של מוסדות החינוך פינו את מבניהם הניידים והזמניים לטובת מבני קבע, מרווחים ומפוארים. כזכור, פתחנו את שנת הלימודים תשס"ט בביתר-עילית עם תנופת בנייה של עשרות כיתות לימוד למוסדות החינוך השונים". הרב רובינשטיין שיבח את מחזיק תיק החינוך בעיריית ביתר-עילית, הרב מנדי שוורץ על עבודתו המסורה עבור ילדי העיר ואיחל לו הצלחה בתפקידו החדש בלשכת סגן שר החינוך, הרב מאיר פרוש.
 
מנהל אגף החינוך בעירייה, הרב ישראל תיק אמר כי משרד החינוך רואה את התנופה והניצול המקסימלי של התקציב ומאפשר לנו להמשיך במהפכה וכי צמרת המשרד מגלה הבנה רבה לצרכים הייחודיים של העיר. הרב תיק ציין כי במוסדות החינוך בביתר-עילית, לומדים כיום למעלה מ-16,000 תלמידים כ"י, בכ- 530 כיתות לימוד וב-160 כיתות גן. בגני הילדים בגילאי 3 לומדים השנה כ-1800 תלמידים חדשים שנוספו למערכת החינוך, וכ-1500 תלמידים שעלו לכיתות א'. "בסך הכל כ-5,400 מילדי העיר לומדים השנה בגני הילדים והם מהווים למעלה משליש מכלל מערכת החינוך העירונית".