יום שני כ"ב באייר תשפ"ב 23/05/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

אהוד ברק: מודיעין עילית אינה התנחלות"

מזכ"ל "שלום עכשיו" מודה: "סיכוי סביר שיימצא הסדר מדיני שיכלול את העיר בשטח מדינת ישראל"

משה שוורץ כ"ד באלול תשס"ט - 13/09/2009 09:46
שר הביטחון, אהוד ברק, אומר כי "מודיעין עילית אינה התנחלות, היא עיר". הדברים נאמרו לאור התקדמות המו"מ המדיני והסדר הקבע שמקדמת ארצות הברית בימים אלו, והעיסוק הרב של כלי התקשורת אודות עתיד הערים השונות.
 
בעקבות ההודעה על אישור תוכנית חדשה לבניית דירות מגורים במודיעין עילית, כלי התקשורת עסקו בהרחבה בנושא ובעקבות כך גילו את דעתם שר הביטחון ותנועת השמאל הקיצוני "שלום עכשיו", על עמדתם והשקפתם לגבי מעמדה של העיר מודיעין עילית כעיר ואם בישראל הצמודה לקו הירוק ועתידה בהסדר הקבע עם הפלסטינים.
 
בכתבה נרחבת שפורסמה לפני ימים אחדים ב"ידיעות אחרונות", צוטט ראש העיר הרב יעקב גוטרמן, ש"אנחנו בתוך הקונצנזוס. אנחנו לא התנחלות. נכון שאנחנו נמצאים מעבר לקו הירוק – אבל כולם מיוסי ביילין ועד נתניהו, סבורים שתמיד נהיה חלק מהמדינה היהודית. אנחנו חלק ממדינת ישראל, כמו שכונת רמות בירושלים וכמו רמת אשכול".
 
כידוע, בטרם הקמת העיר, ביקשו גדולי ישראל מחברי הכנסת של "דגל התורה" להיוועץ בשר הביטחון דאז, יצחק רבין, אודות עתיד העיר בהסדר הקבע. רבין הבטיח להם כי השטח הוא בלב הקונצנזוס הישראלי ולא יוחזר לפלסטינים משום שמדובר בקרקעות בבעלות פרטית יהודית; העיר נמצאת ברצף יישובים יהודי במרחב מודיעין וצמודה לקו הירוק, וכן נמצאת על רכס ההר החולש על נמל התעופה בן-גוריון. עוד אמר רבין, כי הקו הירוק ששורטט ב-1967, הוא קו לא מדויק שיתוקן עם תיקונים קלים, ומודיעין עילית תיכלל בתוך הקו הירוק.
 
במקביל, גם מזכ"ל תנועת השמאל הקיצוני "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, נאלץ להודות, כי העיר מודיעין עילית, בניגוד להתנחלויות הקלאסיות, "הבסיס להקמתה הוא לא אידיאולוגי אלא נדלנ"י. כלומר, היא הוקמה מתוך הרצון למצוא פתרונות דיור למגזר החרדי". בהמשך דבריו ציין, כי "יש סיכוי סביר שיימצא הסדר מדיני שיכלול אותה בסופו של דבר בשטח מדינת ישראל".
 
בתקשורת צוטטה השבוע כתבה שפורסמה לאחרונה בעיתון האמריקני 'ניו יורק טיימס', שהציג את העיר מודיעין עילית בנושא פתרון הקבע עם הפלסטינים כ"פוטנציאל מפתיע לפשרה".
 1. 2. תודה ליריב אופנהיימר
  דודי גרוס 13/09/2009 12:08
  הוא באמת מסכים? זה כל כך מרגש אותי, עד דמעות.
  רק להזכיר לו, שהמפלגה שמייצגת את העמדות שלו קיבלה בבחירות האחרונות 3 מנדטים.
 2. 1. אנחנו לא התנחלות, אנחנו מאחז
  ישראל 13/09/2009 09:52
  כנראה שאהוד ברק אמר את מה שאמר לפני שהוקמה המאחז הסהרורי של "גבעת ספר" ליד קריית ספר.
  אנחנו לא התנחלות, לא עיר, אולי בקושי מאחז עם 40000 תושבים.