יום שני כ"ב באייר תשפ"ב 23/05/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

נחנך אמבולנס ראשון בעיר אלעד

במשך 11 שנים נאלצו 40 אלף התושבים לקבל שירותי אמבולנס מערים אחרות

משה שוורץ י"ח באלול תשס"ט - 07/09/2009 09:38
לאחר שנים ארוכות של המתנה, קיבלו השבוע תושבי אלעד אמבולנס קבוע שישרת את כ-40,000 תושבי העיר, לאחר שעד-כה הסתפקו התושבים בכ-80 כונני איחוד הצלה העושים לילות כימים למען הצלת חיים בעיר אלעד.
 
בטקס חתימת החוזה בין ארגון מד"א לעיריית אלעד שנערך בלשכת ראש העיר, השתתפו: ראש העירייה הרב יצחק עידן, מנכ"ל מד"א רמ"ג אלי בין, מ"מ ראש העיר הרב זליג אורלנסקי, סגן ראה"ע הרב ישראל פרוש, מנהל מד"א ירקון תמ"ג גיל מושקוביץ, אחראי מתנדבים מרחב ירקון איתמר אברמוביץ', יו"ר מד"א באלעד ומנהל המוקד העירוני ר' אפי שטרן, מנהל מחלקת הביטחון באלעד שלומי מלכא, סגן הגזבר ר' שמעון מועלם, חברי מועצת העיר, מתנדבי מד"א ואיחוד הצלה בעיר.
 
הצורך בנקודת הזנקה של מד"א באלעד עלה, לאחר שבמשך 11 שנות קיומה של העיר תושביה קיבלו שירות אמבולנסים של מד"א מהערים הסמוכות. שירות זה כבר לא ענה עוד על הצרכים המתפתחים של העיר וסביבותיה, ועל הגידול המשמעותי שחל בשנים האחרונות במספר האוכלוסין.
 
ראשון הנואמים היה ראש העירייה הרב יצחק עידן שדיבר על הצורך של עיר מתפתחת כאלעד באמבולנס קבוע שישרת את תושבי העיר. והביע תקווה בפני המשתתפים שהמאמצים הרבים והפעולות הרבות שנעשות כדי להציב בעיר כבאית באופן קבוע יצלחו – למרות הקיצוץ בתקציב הכבאות שמקשה מאוד על הבאת הכבאית לעיר. ראש העיר הודה למנכ"ל מד"א על שיתוף הפעולה ההדוק שהוביל לחתימת החוזה. ואיחל לכונני מד"א והצלה שכל קריאות האמבולנס יהיו ללידות, לרווחת היולדות הרבות בעיר מבורכת כאלעד כ"י.
 
מנכ"ל מד"א אלי בין דיבר על החובה של מד"א לספק שירות איכותי והוגן לתושבי העיר אלעד, תוך שמירה על כללי ההלכה ודקדוקיה ביום יום, ובמיוחד בשבתות ומועדי ישראל - בהתאם לפסיקת ההלכה, בהנחיית רבני העיר שליט"א. המנכ"ל אלי בין הפתיע בכך שהבטיח אמבולנס חדש לעיר אלעד כבר בקרוב, שיאובזר בכל הכלים החדשניים כולל אמצעים למניעת חילול שבת.
 
לסיום הודה יו"ר מד"א באלעד ר' אפי שטרן לכל המתנדבים והכוננים העושים לילות כימים למען הצלת חיים. ולמנכ"ל העירייה מר יגאל גואטה וסגן הגזבר שמעון מועלם על הירתמותם לזירוז חתימת החוזה עם מד"א, והצבת האמבולנס בעיר.

 

עוזי ברק
ראש העיר הרב יצחק עידן ומנכ"ל מד"א מר אלי בין [צלם]
עוזי ברק
ראש העיר חותם על החוזה עם מד"א [צלם]
עוזי ברק
'לחיים' בחדר הישיבות של המועצה. משמאל: מ"מ ראש העיר הרב זליג אורלנסקי [צלם]
עוזי ברק
ראש העיר נושא דברי ברכה [צלם]
עוזי ברק
מנכ"ל מד"א מר אלי בין מברך [צלם]
עוזי ברק
אמבולנס מספר 51 אוטוטו לשימוש תושבי אלעד [צלם]
עוזי ברק
ראש העיר ומנכ"ל מד"א גוזרים את הסרט [צלם]
עוזי ברק
שהחיינו - יש אמבולנס באלעד[צלם]
עוזי ברק
ראש העיר מסיר את הלוט [צלם]
עוזי ברק
מנכ"ל מד"א מחקה את מעשיו בצד השני [צלם]
עוזי ברק
תמונת מחזור [צלם]