יום רביעי כ"ב באב תש"פ 12/08/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

שודרגה הגדר ההיקפית של אלעד

זהירות: נגיעה קלה בגדר המקיפה את העיר אלעד, גורמת להלם חשמלי

משה שוורץ ה' באלול תשס"ט - 25/08/2009 11:48
במסגרת שדרוג מערכת ההגנה ההיקפית של העיר אלעד, הכוללת כמה אלמנטים, הושלמו עבודות שיפוץ הגדר ההיקפית של העיר, הכוללת חידוש זרימת חשמל הלם – בנגיעה בגדר.
 
בהכוונת ראש העירייה הרב יצחק עידן, פנה מנהל מחלקת הביטחון של העירייה שלומי מלכא לפיקוד העורף, בבקשה לסייע בתקצוב שיפוץ הגדר – שבמרוצת השנים נפרצו בה פרצות רבות, והשלמת שדרוג המערכת ההיקפית, הכוללת הצבה מחדש של מצלמות משוכללות הנותנות מענה התראתי באיכות גבוהה מאד עוד לפני גישה לגדר. לבטיחות תושבי העיר. בפיקוד העורף אישרו את התקציב לשיפוץ הגדר בעלות של 200,000 שקל.
 
   
במסגרת שדרוג מערכת ההגנה ההיקפית, יתוגברו הסיורים סביב לעיר במשך כל שעות היממה. המערכת שהותקנה, כוללת מספר מרכיבי בטחון שיחד בעז"ה מהווים הגנה מפני חדירות לא רצויות לעיר.
 
יצוין כי הגדר כפי שהותקנה, נשלטת באופן מלא ומבוקר המאפשר ניתוק והפעלה של אפקט ההדף באזורים מסוימים, בשעות מסוימות, ובימים מסוימים ויש בכך כדי לתת מענה בטיחות ברמה גבוהה.
 
שלומי מלכא, מנהל מחלקת הביטחון בעיריית אלעד מסר כי "השלמת מערכת החשמל בגדר תאפשר למוקד לעקוב אחר כל נגיעה בגדר, בתקווה שבקרוב יותקנו גם מצלמות האבטחה מסביב לעיר, בהתאם למכרז שכבר יצא לדרך".
 
   
ראש העירייה הרב יצחק עידן אמר כי "השלמת העבודות על הגדר היא חשובה למען ביטחונם של תושבי העיר, ומבקש מהתושבים להשגיח על ילדיהם ולהסביר להם שלא להתקרב לגדר, משום "ונשמרתם לנפשותיכם", אפילו שהחשמל לא בעוצמת פציעה, עדיין יש הלם קל מנגיעה בגדר".
 1. 1. מקוה שזה לא פוגע בילדים
  איציק 25/08/2009 17:30
  או שלפחות עשו זאת בצורה שילדים לא יוכלו להתקרב לגדר. ילדים לא תמיד מבינים מה שכתוב בשלטי האזהרה.