יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

ישיבת בין הזמנים באלעד

עשרות תלמידי "ישיבת בין הזמנים" באלעד השתתפו בפעילויות קיץ וטיולים

משה שוורץ כ"ג באב תשס"ט - 13/08/2009 15:47
כמידי שנה בימי החופשה מגיעים עשרות בחורי ישיבה ללימוד גמרא והלכות במסגרת "קעמפ בני הישיבות". בשעות הבוקר מגיעים עשרות בחורי ישיבה ללמוד יחד עם אברכים, ונהנים משיעורי תורה הנמסרים מרבנים ידועי שם.
 
ראש העירייה הרב יצחק עידן, שהוזמן לישיבת בין הזמנים, מסר בפני הבחורים שיעור הלכתי, ועמד בדבריו על הנושא "אין לך בן חורין אלא מי שעוסק בתורה", ראש העיר הביע את הערכתו לבחורים העמלים בתורה גם בימי החופשה, והבטיח להמשיך לסייע ליוזמה המבורכת.
 
במהלך ימי "בין הזמנים" יוצאים הבחורים לטיול ברחבי הארץ המאורגן בשיתוף ומימון המחלקה לתרבות בעיר אלעד.
 
מידי יום בשעות הבוקר עמלים הבחורים על תלמודם, כשלאחר מכן יוצאים לטיולים ואטרקציות, כשבין היתר טיילו בפארק המים "חפץ חיים", קומזיץ ביער ויקטורי הסמוך לאלעד, כשקולות השירה הגיעו עד לפאתי העיר אלעד. ולסיום, ביום חמישי האחרון, עם הנץ החמה, יצאו הבחורים לטיול בצפון הארץ, שכלל בין היתר מסע קיאקים בירדן, מסלול בגלבוע, שחייה בכינרת, ותפילות בקבר רבי מאיר בעל הנס, ורשב"י.
 
הרב יחיקם גמליאל, שמארגן את התוכניות והלימודים, הודה לראש העיר הרב יצחק עידן, ואמר כי "בזכות הסיוע והעידוד של ראש העיר ליוזמה, יושבים הבחורים מידי יום ולומדים תורה - שעליה העולם עומד, ובפרט בימי בין הזמנים, וכמובן שכך צוברים כח לתחילת "זמן אלול" הממשמש ובא". הרב גמליאל הודה גם למנהל מדור תרבות בעיריית אלעד ברק שטיגליץ, על העזרה הצמודה בכל הפרטים הקטנים בפרויקט חשוב זה.