יום שני כ"א בתמוז תש"פ 13/07/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

יופחת העומס ברחוב רבי עקיבא

עבודות פיתוח ליד גן ורשא, לצמצום ההפרעה לתנועה סמוך לתחנות האוטובוסים

משה שוורץ כ"א באב תשס"ט - 11/08/2009 16:18
העומס הגדול של אוטובוסים רבים החונים, בעת ובעונה אחת, לאיסוף נוסעים באזור גן-ורשא שבמרכז רחוב רבי עקיבא בבני-ברק עומד להצטמצם באורח ניכר בעוד כחודשיים, עם התקדמות העבודות לשינוי המצב במקום והפיכתו למפלס אחד.
 
בימים אלו ביקר במקום ראש עיריית בני-ברק, הרב יעקב אשר, עם צוות עירוני מקצועי, כדי לעמוד מקרוב אחר ביצוע הפעולות לשיפור המצב והתווית תכניות ולוחות-זמנים לקידום עבודות הפיתוח. בצוות השתתפו גם הרב מיכאל קקון, חבר הנהלת העירייה וראש האגף לתשתיות ולפיתוח; הרב חנוך זיידמן, מנהל האגף, העוסק בגיבוש התכניות עם חב' "נתיבות אילון", המבצעת את העבודות בעבור העירייה ומשרד התחבורה; הרב יוסף ויכסלבוים, עוזר בכיר לרה"ע ואינג' אלכס בליאצקי, מהנדס האגף לתשתיות ולפיתוח.
 
כפי שהודגש, אחת הבעיות העיקריות במקום היא שלושה מפלסים שהיו עד כה בגינה וגרמו שעשרות אוטובוסים מקווים שונים מבני ברק לערים שונות ברחבי בארץ כירושלים, אשדוד ביתר-עילית, בית-שמש, מודיעין-עילית ועוד אספו באותו זמן נוסעים וגרמו לכך שחלק מהממתינים נאלצו לרדת אל מחוץ למדרכות.
 
הקושי העיקרי נגרם במוצאי שבתות שבתקופת הקיץ שבהם הגיעו נוסעים רבים בשעות מועטות, וכך נוצרו עומסים גדולים של אוטובוסים.
 
במסגרת העבודות המתבצעות יהיו בכביש ארבעה מסלולים – שניים לכל צד: משטח הגינה יהפך למפלס אחד, וכך תהיינה תחנות מרווחות לרשות הציבור, וכמו"כ תותקן במקום תאורה ותישתל צמחיה חדשה.