יום שישי ט"ז באייר תשפ"ד 24/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

ח"כ הרב מוזס למען אשדוד נקייה

המשרד להגנת הסביבה הבטיח למוזס כי ייושמו טכנולוגיות מתקדמות לצמצום זיהום האוויר באזור אשדוד

דוד שמואלי י"ג באב תשס"ט - 03/08/2009 09:25
"המפעלים באזור אשדוד יידרשו ליישם טכנולוגיות מתקדמות לצמצום זיהום האוויר; האכיפה תתבצע מול מפעלים שלא ישתפו פעולה לצמצום הזיהום".
 
הדברים האמורים נמסרו לח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס בתשובה לשאילתא ישירה שהפנה אל המשרד בעקבות פניות מתושבים רבים של העיר אשדוד בדרישה לפעול להפחתת זיהום האוויר המגיע ממפעלים באזור אשדוד ולאפשר לתושבי השכונות הסמוכות לאזור התעשייה לנשום לרווחה.
 
בדברי התשובה נמסר כי המשרד להגנת הסביבה ערך ניטור באזורי התעשייה של אשדוד ובניר גלים, שנועד לאפיין באופן ראשוני את ריכוזי החומרים השונים באוויר הסביבה ולאמוד את פוטנציאל החשיפה למגוון רחב של חומרים שאינו נמדד באופן רציף. בהמשך לניטור שבוצע, המשרד, בשיתוף הרשות המקומית ואיגוד הערים לאיכות הסביבה, מתכוון לפעול בשני כיוונים במקביל: לדרוש מכל המפעלים באזור שלהם פוטנציאל לפלוט את אותם חומרים שבהם נמצאו ריכוזים משמעותיים, להכין תכנית ליישום הטכנולוגיות הזמינות הטובות ביותר לצמצום הזיהום, ולבצע אותה בזמן קצר.
 
בנוסף, יפעל המשרד להרחבה והעמקה של הבדיקות הסביבתיות באזור אשדוד הן במספר הדיגומים והן במיקומים נוספים בסביבה, על מנת לאפיין בצורה מלאה יותר את החומרים והריכוזים אליהם נחשפים התושבים.
 
בכוונת המשרד כאמור, לדרוש מהמפעלים באזור להכין ולבצע תכנית לצמצום הזיהום. מקום בו לא ישתפו המפעלים פעולה ויבצעו את הנדרש, ינקוט המשרד באמצעי אכיפה כנגדם.
 
ח"כ הרב מוזס אמר כי הוא מקווה שיישום הטכנולוגיות יחד עם האכיפה המוגברת ישימו קץ למטרד סביבתי זה.
 1. 1. התנועה החרדית הירוקה
  יהודה גנוט 03/08/2009 17:54
  כל הכבוד לרב מוזס.