יום שלישי ג' בסיון תש"פ 26/05/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

נהרסו מבנים בלתי-חוקיים בבני-ברק

בפעולה משולבת, בגיבוי עשרות שוטרים, נהרסו מבנים ופונו גרוטאות ממגרש בפרדס כץ

משה שוורץ י"ב באב תשס"ט - 02/08/2009 15:25
פעולת אכיפה נרחבת ומשולבת של פקחי אגף ההנדסה ואגף התברואה בעיריית בני-ברק, פקחי השירות הווטרינרי ועשרות שוטרי סיור ויס"מ ממשטרת מרחב דן התבצעה בשבוע שעבר בשעת בוקר מוקדמת, באזור רחוב הרב ברוט שבמרכז שכונת פרדס-כץ וכללה הריסת מבנים בלתי חוקיים ופינוי בעלי חיים וגרוטאות שהוכנסו למקום שלא כחוק.
 
פעולות ההריסה והפינוי בוצעו בעקבות פלישה בלתי חוקית במרכז השכונה לשטח של כדונם, מחציתו - בבעלות מינהל מקרקעי ישראל ומחציתו - בבעלות עירונית. בנוסף לכך, הפולשים הכניסו לשטח גרוטאות רכב ובעלי-חיים שגם גרמו לתקיפת תושבים מהשכונה.
 
כל הניסיונות לפנותם בדרך חוקית בהתראות וצווים לפינוי לא נשאו פרי, ולצורך זה התכנסה פגישה, בראשותו של הרב יעקב אשר, ראש העיר, בה השתתפו קצינים בכירים ממשטרת מרחב דן העוסקים בתחומי סיור, מבצעים וחקירות; הנהלת השירות הוטרינארי האזורי ומנהלי יחידות עירוניות הקשורות לנושא, וסוכם בה על ביצוע משותף של הצווים להריסה ולפינוי.
 
לצורך זה הגיעו למקום, בשעות המוקדמות של הבוקר, עשרות רבות של שוטרים ופקחים וביצעו הריסת הבנייה הבלתי חוקית, פינוי גרוטאות, ובעלי חיים שהיו במקום הועברו למתקני השירות הוטרינרי המשותף לעיריות בני-ברק וגבעתיים. השטח, עצמו, נוקה וגודר. שוטרי המרחב גם עצרו שלושה צעירים שהתנגדו לפעולות ההריסה והפינוי.