יום חמישי ד' בתשרי תשפ"ג 29/09/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

רבני הדרום יפקחו על קופות החולים

בביתו של ראש ישיבת הנגב הוקמה ועדת רבנים שתפקח על פעילות "שירותי בריאות כללית" בדרום

יצחק בוסקילה ב' באב תשס"ט - 23/07/2009 14:38
רבני הקהילה החרדית בנתיבות, אישי ציבור ונציגי "שרותי בריאות כללית" נפגשו בבית ראש ישיבות הנגב, הגאון הגדול רבי יששכר מאיר שליט"א, על-מנת לשמוע את צרכי הקהילה בתחום שרותי הבריאות ולהשמיע בפני הרבנים את כוונות הנהלת הקופה בימים אלו לעבות את שרותי הקופה הקיימים ולהוסיף עליהם שרותי בריאות נוספים ומיוחדים לקהילה שיותאמו לצרכי הציבור.
 
בפגישה בביתו של ראש ישיבות הנגב הגר"י מאיר שליט"א, השתתפו גם רב הקהילה הרה"ג ר' שמואל מונטג שליט"א, הרה"ג ר' יורם כהן שליט"א מו"צ ואב"ד קהילת ישיבת הנגב, הרה"ג ר' חיים בוקובזה שליט"א אב"ד בית הוראה "מצמיח ישועות" בנתיבות, וכן הרה"ג ר' אליהו ברוורמן שליט"א מראשי ישיבת "זרועה", רבנים ואישי ציבור מנתיבות ואופקים.
 
את שרותי בריאות כללית ייצג הרב ד"ר משה ליבוביץ, המשמש כיועץ מגזרי ב"כללית".
 
הכינוס נפתח בדברי ראש הישיבה הגר"י מאיר שליט"א, שציין את היכרותו רבת בשנים עם הנהלת ה"כללית" ואת הישגיהם הרבים בתחום, ובירך על היזמה להקים וועדת רבנים פעילה שתלווה את פעילות הקופה במגזר החרדי בדרום.
 
הרב משה ליבוביץ פרש את כוונות הנהלת הקופה בהתאמת שרותי הקופה לצרכי הקהילה החרדית. כמו כן הביע את רצון הנהלת הקופה לשמוע מהרבנים את דעתם על סילוק מפגעים רוחניים במרפאות ובמבנה ההתאמה של המרפאה בשכונת "נטעים" לקהילה החרדית.
 
בדבריו אף ציין את היזמה של בית החולים סורוקה שיצורף אף הוא לפעילות זו כאשר יועמדו אנשי קשר בביה"ח מול הציבור החרדי לזירוז בשעת הצורך או לכל סיוע שיידרש.
 
הרבנים שליט"א הביעו את שביעות רצונם מפעילות חיובית זו שתשרת את צרכי הקהילה כולה וביקשו לצרף לפורום הרבנים גם את רבני הקהילות החרדיות הנוספות בדרום שבוודאי יברכו על כך. כמו כן הוחלט על המשך הקשר הרציף עם הנהלת המחוז ע"י איש קשר מיוחד מהקהילה שידווח לרבנים ולהנהלה על המשך ההתפתחויות.
 
בימים הקרובים יערכו הרבנים סיור מקיף במרפאות בנתיבות על מנת לעמוד מקרוב על אופיים והתאמתם לקהילה החרדית.
 
יצוין, כי הקמת וועדת הרבנים עוררה תחושת סיפוק גדולה בקהילה החרדית שמצפה מזה זמן רב לקופה שתעמיד את הציבור החרדי כקהל יעד מועדף לכל צרכיו.