יום שלישי י"ב בסיון תשפ"ד 18/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

ישודרגו שירותי הכבאות בעיר אלעד

אושרו 9 תקנים לכבאים בעיר הנאלצת לקבל שירותי כבאות מערים רחוקות

משה שוורץ א' באב תשס"ט - 22/07/2009 20:34
לאחר משא ומתן ארוך בין נציגי עיריית אלעד לאיגוד ערים לכיבוי בפתח-תקווה, אושרו 9 תקנים לכבאים לעיר אלעד.
 
כבר שנים ממתינים באלעד להצבת כבאית בעיר, שתשרת את תושבי העיר, ותיתן מענה מהיר לכיבוי שריפות, חילוץ, טיפול בתאונות, ואירועי חומ"ס. השבוע התכנסו 15 נציגי הערים שבאיגוד הערים לכיבוי פ"ת, כדי לאשר את תקציב האיגוד.
 
מאז כניסתו של ראש העירייה הרב יצחק עידן לתפקידו, ובהנחייתו הצמודה ניתן דגש לנושא זה, ומונה אפי שטרן מנהל המוקד העירוני - לנציג העירייה לטיפול בנושא.
 
נציג העירייה החבר באיגוד הערים, אפי שטרן, ביקש להעלות לדיון את נושא אישור תקני הכבאים לעיר אלעד, בטרם יחלו דיונים על התקציב. לאחר מו"מ, הוחלט לאשר פה אחד 9 תקנים לכבאים בעיר אלעד.
 
על-פי התכנון, בתוך שלושה חודשים תוצב בעיר כבאית מסוג רותם. באיגוד ערים פ"ת עמלים כעת להוציא מכרז לקליטת וגיוס כבאים חדשים, ולאחר מכן קיום קורס לכבאים. מדובר בבשורה גדולה עבור העיר אלעד ותושביה שעד כה נזקקו לשירותיה של תחנת כיבוי רחוקה יחסית.
 
ראש העירייה הרב יצחק עידן הודה לשר הפנים הרב אלי ישי ולסגן שר האוצר הרב יצחק כהן על הטיפול הצמוד והעזרה בנושא, וכן למפקד איגוד ערים פ"ת, טפסר דוד ינקוביץ', על זירוז ההליכים. "אישור התקנים לכבאים שיוצבו בעיר אלעד, היא עוד אבן דרך משמעותית, בהתפתחותה ושגשוגה של העיר", אמר הרב עידן.
 
"אני רואה בהצבת כבאית בעיר – יעד חיוני, ועל כן נעשה ככל שביכולתנו כדי לזרז את ההליכים, ולמצוא מיקום נוח ונגיש להצבת תחנת הכיבוי העירונית", אמר מנכ"ל העירייה יגאל גואטה.