יום רביעי כ"ד בשבט תש"פ 19/02/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

הממשלה תסבסד את הצהרונים החרדים

ראש עיריית מודיעין עילית מנע קיצוץ חמור יותר ודאג להרחבת הסיוע לערים נוספות

משה שוורץ כ"ט בתמוז תשס"ט - 21/07/2009 07:30
בפעילות ענפה ומהירה בוטלה יוזמה שהוכנה ע"י פקידים במשרד התמ"ת לביטול סבסוד המשרד במימון שהייה בצהרונים לילדי אימהות עובדות בקרב הערים הנכללות בפרויקט מקדמי תעסוקה, ובהן הישובים החרדיים, ואף הורחב הסיוע לערים נוספות, לאחר ששר התמ"ת בנימין בן אליעזר העביר החלטת ממשלה בנושא, לאור פעילותו של ראש עיריית מודיעין עילית הרב יעקב גוטרמן.
 
במהלך הדיונים לאישור תקציב הממשלה, נודע לרב גוטרמן כי כחלק מגזירות התקציב יזמו פקידים במשרד התמ"ת קיצוץ חמור בסבסוד מימון הצהרונים לילדי אימהות עובדות בכל הישובים הנכללים בפרויקט מקדמי תעסוקה, ובהן הערים החרדיות, וזאת באמצעות שינוי הקריטריונים הקיימים כיום להעניק את הסיוע ליישובים מקדמי תעסוקה, לקריטריון חדש לפי מדד פריפריאליות שהקובע הוא מרחק היישוב ממרכז הארץ, מה שהיה מותיר את הישובים החרדים מודיעין עילית, ביתר עילית, רכסים, אלעד, עמנואל, ועוד, הנכללים בתוכנית מקדמי תעסוקה, מחוץ לתקציב זה.
 
הרב גוטרמן פנה באופן מיידי לשר התמ"ת בנימין בן אליעזר, הקשוב לצרכי העיר מודיעין עילית, ולאנשי אגף התקציבים באוצר, והעמיד אותם על חשיבות תקציב זה עבור הערים החרדיות, ובכך שלתוכנית זו של סבסוד הצהרונים שנהגתה בעבר בעיר מודיעין עילית, יש חלק ניכר בהצלחת מרכז תעסוקת הנשים בעיר, ע"י מתן הסיוע לאימהות העובדות. "לו יאושר שינוי הקריטריונים", טען הרב גוטרמן, "מעבר לקיצוץ החמור, הדבר עלול להותיר אימהות עובדות בבתיהן, בשל הפער הזעיר שיישאר בין הכנסות העבודה להוצאות הכרוכות בכך".
 
שר התמ"ת נענה לבקשה, ודאג למניעת הקיצוץ ואף להוספת ערים לתקציב זה, לאחר שהעביר החלטת ממשלה שהתקציב יחושב לא כנהוג היום לפי ערים מקדמי תעסוקה, אלא לפי מדד סוציו אקונומי, ובכך הכליל את כל היישובים הנמצאים באשכול חברתי כלכלי מ-1 עד 4, עפ"י מדד הלמ"ס, הכולל לראשונה גם את הערים בני ברק וירושלים וערים נוספות שלא קיבלו בעבר תקציב זה.
 
במכתב ששיגר בימים אלה שרון קדמי, מנהל לשכתו של שר התמ"ת, אל הרב גוטרמן, הוא כותב: "אני שמח לבשר לך כי ממשלת ישראל אישרה את ההחלטה של שר התמ"ת שעניינה שילוב אימהות במעגל התעסוקה – השתתפות במימון שהייה בצהרונים. החלטה זו באה הלכה למעשה לקבוע כי על מנת לעודד את שילובן של אימהות בשוק העבודה ולהגדיל את שיעור השתתפותן בקרב העובדים במשק, יפעל משרד התמ"ת לתמוך בשהות של ילדיהן בצהרונים מוכרים כמפורט בהחלטת הממשלה, באמצעות מתן תמיכה לאמהות המתגוררות ביישובם המדורגים באשכול 1 עד 4 על-פי המדד החברתי כלכלי של הלמ"ס. גובה התמיכה יהיה על-פי טבלת שכר לימוד מדורגת של צהרונים בהתחשב ברמת ההכנסה לנפש במשפחה".
 
לאחר העברת החלטת הממשלה, הרב גוטרמן נפגש עם שר התמ"ת בלשכתו שבת"א, על מנת להודות לו על היענותו המיידית ובתרומתו בכך לקידום תעסוקת הנשים בציבור החרדי בכלל ובמודיעין עילית בפרט.